پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
کد خبر: ۱۶۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
سه شنبه شب و به صورت کاملا اتفاقی نظاره گر برنامه «ستاره ساز» از شبکه سوم سیما بودیم، برنامه‌ای که برخی کارشناسان اهل فن ایراداتی را به ماهیت آن وارد می‌کنند. آنها بر این باورند که بعید است با این شیوه آموزش استعدادی به ورزش ایران معرفی شود. اما نکته‌ای که در این یادداشت قصد داریم به آن بپردازیم ماهیت این برنامه و شکل و فرم اجرای آن نیست، بلکه پخش شدن مشاجره لفظی فیروز کریمی و خداداد عزیزی دو تن از کارشناسان این برنامه است.
رفتار کریمی و خداداد عزیزی و دعوای آنها بر سر زدن یک ضربه کاشته عجیب بود اما عجیب‌تر از آن اصرار تلویزیون بر پخش جدل لفظی این دو بود؛ آن هم در برنامه‌ای که ضبط شده بود نه زنده!
قطعا در برنامه‌ای که هدفش شناسایی و تربیت استعدادهای کم سن و سال فوتبال است نباید چنین اتفاقاتی رخ دهد اما اگر به هر دلیلی هم رخ داد چه اصراری است که از تلویزیون و برابر دیدگان میلیون‌ها نفر پخش شود؟
نکند خدای ناکرده مدیریت ورزش سیما هم اصرار دارد با رفتار زرد و غوغاسالار بر حاشیه‌های ورزش متمرکز شود؟!
ما بارها از سر وظیفه اعلام کرده‌ایم که مسئولان تلاش کنند خروجی و محصول برنامه‌های تلویزیونی و در اینجا برنامه‌های ورزشی (در عین جذابیت) در جهت رعایت منافع ملی ، اهداف و آرمان‌های مردمی باشد. متأسفانه خیلی وقت‌ها - نه بعضی وقت‌ها- دیده شده بعضی برنامه‌های تلویزیونی به علت فقدان نظارت خواسته و ناخواسته در مسیر ناصواب گام برمی‌دارند که زیبنده تلویزیون و ورزش ما نیست.


نام:
ایمیل:
* نظر: