شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۱۶۰۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
در دانشگاه تهران صورت گرفت
دانشجویان مؤمن و انقلابی دانشگاه تهران در اعتراض به شعارها و تحرکات ساختارشکنانه عده‌ای، راهپیمایی کردند و با سر دادن شعار «الله‌اکبر» بر ضرورت رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه تأکید کردند.

دیروز دانشجویان مؤمن و انقلابی دانشگاه تهران در اعتراض به تحرکات ضد فرهنگی و شعارهای ساختارشکنانه عده‌ای، در این دانشگاه راهپیمایی کردند و به همراه جمعی از اساتید از دانشکده‌های مختلف «الله اکبر» گویان، رعایت تعالیم و شئونات اسلامی در دانشگاه را خواستار شدند.
عده‌ای در دانشگاه تهران که آزادی را با ولنگاری و بی‌بند و باری ‌اشتباه گرفته‌اند، اجرای قانون عفاف و حجاب را برنتافته و تراکت‌هایی با مضمون «هرگونه طرح عفاف و حجاب محکوم است» در دست گرفته بودند. این در شرایطی است که طرح مذکور پشتوانه قانونی دارد و احترام به قانون امری لازم و بدیهی است. رعایت حجاب در دانشگاه امری عقلانی و بایسته و بستری برای سلامت این محیط علمی و جلوگیری از انحراف به شمار می‌آید. انجمن اسلامی دانشکده فنی دعوت‌کننده این تحرک ضد فرهنگی و هنجارشکنانه بوده است.
قانون اساسی (اصل 2، بند یک، اصل 3، اصل 8 و اصل 121)، قانون عفاف و حجاب مصوب 13 دیماه 1384 با 17 بند اجرایی مشخص برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب 2 اردیبهشت 1392 با 24 ماده، ماده 638 و تبصره آن از قوانین تعزیرات مدنی مصوب 1375 و سایر مقررات موضوع پوشش در دانشگاه، پشتوانه قانونی طرح عفاف و حجاب است. در سال‌های اخیر دشمنان تابلودار ایران اسلامی سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای تضعیف حکم الهی حجاب در کشور داشته‌اند. از جمله قراردادهای 231 هزار دلاری دولت آمریکا با مسیح علی‌نژاد، خبرنگار فراری روزنامه‌های مدعی اصلاحات و پادوی مفلوک آمریکا.
118 نفر از اساتید دانشگاه تهران سال گذشته در نامه سرگشاده‌ به محمود نیلی احمدآبادی، رئیس ‌‌دانشگاه تهران نسبت به شیوع بدحجابی، مصرف سیگار و دخانیات، عدم رعایت احکام اسلامی و عدم اجرای قوانین موجود در راستای مرتفع شدن این مشکلات توسط برخی مسئولان دانشگاه اعتراض کردند و خواستار برخورد با هنجارشکنی‌های موجود شدند. اساتید دانشگاه تهران تأکید داشتند: طی سال‌های گذشته علیرغم پیگیری‌ها و تذکرات مشفقانه و برگزاری جلسات متعدد، متأسفانه شاهد بی‌توجهی برخی از مسئولین تحت امر حضرتعالی می‌باشیم. به طوریکه وضعیت عفاف و حجاب و رفتارها و تعاملات اجتماعی خارج از شأن پاره‌ای از دانشجویان که مغایر با شئونات اسلامی، اخلاقی و عرفی می‌باشد رو به فزونی گذارده است. نظر به اینکه دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر و الگوی سایر واحدهای آموزشی کشور تلقی می‌شود، اهمیت و ضرورت اقدام شایسته و عمل به موقع حضرتعالی را طلب می‌نماید.


نام:
ایمیل:
* نظر: