چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰
کد خبر: ۱۵۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
چند روز پس از عملیات موفق پهپادی در «لحج»
سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهار روز پس از عملیات موفق پهپادی که شماری از درجه‌داران دولت مستعفی یمن طی آن در لحج کشته شدند، اعلام کرده متجاوزان سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک یمن باشند.

انقلابیون یمن چهار روز پس از حمله پهپادی به پایگاه نظامیان سعودی در استان لحج و به هلاکت رساندن 7 مقام ارشد از جمله رئیس‌اطلاعات دولت مستعفی یمن از دستاوردهای جدید خود در حوزه نظامی خبر می‌دهند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این ارتباط گفته ارتش این کشور در آینده نزدیک مجموعه‌ای از هواپیماهای شناسایی استراتژیک خود را علیه متجاوزان سعودی به کار خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بار دیگر به عملیات هوایی روز پنجشنبه نیروهای یمنی علیه متجاوزان در استان لحج که به کشته شدن شماری از فرماندهان دولت مستعفی منجر شد،‌اشاره کرد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت، عملیات روز پنجشنبه تنها آغاز سلسله عملیات‌های گسترده هوایی علیه متجاوزان بود. یحیی سریع افزود، متجاوزان سعودی منتظر هواپیماهای شناسایی استراتژیک یمن باشند؛ هواپیماهایی که به زودی در جبهه‌های نبرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
2019، سال پهپادهای یمن
سخنگوی نیروهای مسلح یمن این را هم گفت که، در حال حاضر نیروهای یمنی دارای مجموعه بسیار بزرگی از هواپیماهای شناسایی از نوع قاصف 2k هستند. سرتیپ «یحیی سریع» همچنین اعلام کرده که صنعت دفاعی این کشور، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در ساخت پهپاد کسب کرده است و سال جدید میلادی، سال پهپادهای یمن است. به گفته وی، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف2k مجهز هستند و موشک‌های بالستیک مدرنی در اختیار دارند که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهند کرد.«یحیی سریع» طی یک کنفرانس خبری تاکید کرد رادارها نمی‌توانند پهپاد قاصف 2k را رهگیری کنند و این پهپاد در جیزان و عسیر نیز عملیات انجام داده است، ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد تولید کنیم. سرتیپ سریع افزود: «در صورت توقف تجاوز به یمن، عملیات‌های نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز متوقف خواهد شد. اما طی 5 روز گذشته، نیروهای متجاوز به یمن، 535 بار آتش‌بس را در الحدیدة نقض کرده‌اند اما نیروهای ما همچنان به این صلح پایبندند. طی این 5 روز، 136 عملیات هوایی علیه یمن صورت گرفته است. نیروهای ما در صورت تداوم این تجاوز، به آن پاسخ خواهند داد.»


نام:
ایمیل:
* نظر: