سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد خبر: ۱۵۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
نخست‌وزیر مالزی در واکنش به فشار اسرائیل برای شرکت ورزشکاران خود در مسابقات قهرمانی شنا در این کشور تاکید کرد به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد آنها وارد مالزی شوند.ماهاتیر محمد در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد این کشور به ورزشکاران اسرائیلی برای مشارکت در مسابقات قهرمانی پارا المپیکی شنا 2019 ویزا نداده و از ورود آنها به کشور مالزی جلوگیری خواهد کرد.
وی افزود، اگر این ورزشکاران به شرکت در این مسابقات اصرار داشته باشند این به معنای نقض اصول سیاسی مالزی است و ما اجازه این کار را نخواهیم داد.
 نخست‌وزیر مالزی گفت: ما به ورزشکاران اسرائیلی اجازه نمی‌دهیم به کشور ما وارد شوند و پافشاری آنها بر این مسئله کار‌اشتباهی است.
به گزارش خبرگزاری قدس، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این مسابقات قهرمانی در ایالت «ساراواک» در شرق مالزی از 29 ژوئن تا 4 آگوست 2019(خرداد تا مرداد) برگزار شود.
نخست‌وزیر مالزی با به چالش کشیدن کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: در صورتی که مقامات بین‌المللی این سازمان بخواهند حق میزبانی این مسابقات را از مالزی بگیرند ما نیز آن را واگذار خواهیم
کرد.
این اظهارات به دنبال اعتراضات کمیته المپیک اسرائیل درخصوص جلوگیری مالزی از ورود ورزشکاران صهیونیستی به این کشور و شرکت در مسابقات قهرمانی انجام شده است چرا که این اقدام مالزی باعث افزایش فشار اسرائیل به سازمان‌های مسئول برای صدور ویزای ورزشکاران خود شده است.نام:
ایمیل:
* نظر: