چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵
کد خبر: ۱۵۱۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
منابع دیپلماتیک خبر دادند
منابع دیپلماتیک آگاه در کشورهای عربی فاش کردند، دفاتری برای حفاظت از منافع رژیم صهیونیستی در سفارتخانه‌های آمریکا واقع در عربستان سعودی، امارات، بحرین و عمان افتتاح شده است.

این اقدام نخستین اقدام رسمی دیپلماتیک برای برقراری روابط بین تل‌آویو و کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس پس از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به عمان در اکتبر(آبان) گذشته به شمار می‌رود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی «الخلیج الجدید»، این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، افزودند، دفاتر حافظ منافع کار خود را از سفارتخانه‌های آمریکا در عربستان سعودی، امارات، بحرین و عمان آغاز کردند در حالی که هنوز موضع قطر و کویت در قبال این اقدام مشخص نشده است و شاید هم به زودی این دو کشور نیز چنین اقدامی انجام دهند.
این دفاتر ماموریت به جریان انداختن همکاری‌ها بین تل‌آویو و کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس و فعالیت برای سرعت بخشیدن به روند عادی‌سازی روابط بین طرفین را بر عهده دارند. این دفاتر در قدم نخست مبادله تجاری را فعال خواهند ساخت و طرح «خط آهن منطقه‌ای صلح» را تبلیغ خواهند کرد که فلسطین اشغالی، عربستان سعودی، اردن و دیگر کشور‌های عربی خلیج فارس را به هم مرتبط می‌سازد.
به گفته این منابع، پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۹ اقدامات بیشتری برای عادی‌سازی روابط در سطح مقامات بلندپایه برای نزدیک شدن کشور‌های عربی خلیج فارس و رژیم صهیونیستی به یکدیگر با حمایت آمریکا، صورت گیرد.این در حالی است که  سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد، ۱۳ هیئت از کشورهای عربی که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند، به اراضی اشغالی سفر کرده‌اند.به گزارش ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از «حسن کعبیه»، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ادعا کردند، هیئت‌های عربی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، اردن، یمن، مراکش، الجزائر، تونس، عراق، سوریه و لبنان محرمانه از اراضی اشغالی دیدن کردند و اشخاص مختلفی در این هیئت‌ها حضور داشتند اما اکثر آنها از اصحاب رسانه‌ بودند. وی مدعی شد، ما منافع مشترکی با کشورهای عرب خلیج فارس داریم و با تروریسم مبارزه می‌کنیم و ایران در برابر ما قرار دارد.  پایگاه خبری «میدل‌ایست‌آی» نیز گزارش داد که «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد» اوایل دسامبر(آذر) گذشته در پایتخت یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با سران سازمان‌های اطلاعاتی عربستان سعودی، امارات و مصر دیدار داشته است.


نام:
ایمیل:
* نظر: