چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
کد خبر: ۱۵۰۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
آمریکا بدون روتوش
مرگ تاسف بار کودک 2 ساله یمنی در بیمارستانی درآمریکا در حالی روی داد که دولت ترامپ تا همین چند روز قبل به مادر وی اجازه ورود به آمریکا و بودن در بالین فرزندش را نمی‌داد. مادر سرانجام با التماس و تاخیر اجازه ورود گرفت و به ملاقات کودکش رفت اما کودک خیلی زود جان باخت.
سرویس خارجی-

هنوز چند روزی از مرگ کودکان ۷ و ۸ ساله دو خانواده پناهجوی اهل گواتمالا در آمریکا به دلیل سخت‌گیری‌های غیرانسانی دولت ترامپ نگذشته که خبر رسید، یک کودک یمنی نیز با مرگ خود جلوه‌ای دیگر از قانون نژادپرستانه ترامپ را به نمایش گذاشت.
این کودک 2 ساله‌ که دولت آمریکا تا مدت‌ها به مادر وی اجازه ورود به کشور و ملاقات با او را نمی‌داد، سرانجام در یکی از بیمارستان‌های این کشور جان باخت. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» غروب شنبه با اشاره به این خبر نوشت: «مادر عبدالله حسن کودک 2 ساله یمنی پیشتر از دولت آمریکا بابت عدم دریافت مجوز ورود به این کشور شکایت کرده بود.»
به گزارش فارس، بر این اساس، این کودک یمنی چند روز قبل و در حالی‌که «علی حسن» پدر وی در فصل پاییز  او را به بیمارستان کودکان «بنیاف» در «اوکلند» برای درمان اختلال مغزی آورده بود، جان سپرد. از نکات حائز اهمیت در این ماجرا سختگیری‌های اداره مهاجرتی آمریکا به دنبال دستورهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور بود طوری‌که «شیما سویله» مادر این کودک بعد از ازدواج با همسر خود و به دلیل قوانین سختگیرانه واشنگتن، نتوانست برگردد و مجبور به اقامت در قاهره شد. وی  از سال 2017 به این سو خیلی تلاش کرد تا روادید ورود به آمریکا را کسب کند اما هر بار با ممانعت دستگاه‌های مهاجرتی این کشور مواجه می‌شد.
این پسر نوزاد یمنی از سوی پزشکان و البته بدون حضور مادری که در کشمکش دریافت روادید ورود به آمریکا بود، در دستگاه مراقبت‌های ویژه  قرار گرفت. دولت آمریکا ظاهرا بعد از کش و قوس‌های فراوان مورخ 17 دسامبر (26 آذر) برای مادر این کودک یمنی مجوز ورود صادر می‌کند و او در 28 آذر و با گذشت یک سال و در حالی که تنها چند روز به عمر این کودک نمانده بود قادر به دیدن کودک خود می‌شود اما خیلی زود کودک می‌میرد!
یک وکیل شورای مسلمانان آمریکا با انتقاد از رویکرد مهاجرتی ترامپ گفت: «این خانواده با شجاعت خود ملت ما را تحریک کرده تا به مقابله با قوانین مهاجرتی ضد مسلمانان برخیزد. عبدالله در عمر کوتاه خود برای همه ما  در  زمینه مبارزه با بیگانه‌ستیزی و جداسازی خانواده‌ها «نور هدایت» شد.»
نام:
ایمیل:
* نظر: