يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
کد خبر: ۱۴۹۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
گردان‌های «عزالدین قسام»، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) که طی ماه‌های گذشته صهیونیست‌ها را حسابی گوشمالی داده، در سالروز تاسیس این جنبش رژه نظامی برگزار و از بخشی از توانمندی موشکی خود رونمایی کرد.
گردان‌های «عزالدین قسام»، روز گذشته در نوار غزه رژه نظامی بزرگی برگزار کرد. این رژه همزمان با سی و یکمین سالگی تأسیس جنبش حماس و پس از موفقیت‌های پی‌در‌پی این جنبش طی ماه‌های اخیر مثل پیروزی دو روزه در جنگ غزه برگزار شد. به گزارش خبرگزاری قدس، مرکز رسانه‌ای فلسطین گزارش داده این گردان‌ها در رژه سلاح‌های خود از جمله موشک و راکت‌ها را در معرض دید فلسطینیان قرار داد. روز جمعه نیز شماری از اهالی فلسطین در کرانه باختری با برافراشتن پرچم حماس طی یک راهپیمایی بر حمایت خود از این جنبش تأکید کردند که مأموران تشکیلات خودگردان به آنها حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
طی یک ماه گذشته،‌ جنبش حماس به همراه سایر گروه‌های مقاومت حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های حق بازگشت را که ۲65 شهید و بیش از ۲6 هزار زخمی برجای گذاشته را با بیش از 500 موشک پاسخ داد و «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم را مجبور به پذیرش سریع‌ترین آتش‌بس تاریخ منحوس این رژیم کرد.
گفتنی است تل‌آویو با وجود تلاش‌های آمریکا نتوانسته پایه و اساس معادله بازدارندگی راهبردی در برابر اجزای محور مقاومت را ایجاد نماید و از هر ترفند و توطئه‌ای برای جبران شکست‌های خود استفاده
می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: