جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
کد خبر: ۱۴۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
رئیس‌جمهور در خوی:
رئیس‌جمهور با اعلام اینکه «در برابر آمریکا سر فرود نخواهیم آورد» گفت: دشمنان از پشیمان‌سازی مردم ایران در پشتیبانی از انقلاب ناکام مانده‌اند.
حجت‌الاسلام روحانی روز گذشته در ورزشگاه چمران خوی اظهار داشت: به‌فضل الهی دشمنان از پشیمان‌سازی مردم ایران در پشتیبانی از انقلاب ناکام مانده‌اند و مردم در 13 آبان باز هم پشتیبانی خود از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را به‌نمایش گذاشتند.
رئیس‌جمهور با اشاره به توطئه‌های مداوم دشمن در برابر ملت ایران اظهار داشت: مردم ایران سیزده آبان را به روز ایستادگی در برابر آمریکا تبدیل کردند و جواب محکمی به دشمن دادند و در 22 بهمن نیز دوباره ملت ایران جواب دندان‌شکنی به آمریکا خواهند داد.
وی گفت: به همه دشمنان خواهیم فهماند که با ایجاد فشار و مشکلات به مردم، آنان را نمی‌توانند دلسرد کنند و ما در برابر آمریکا سر فرود نمی‌کنیم و کاخ‌نشین‌های کاخ سفید بدانند که مردم ما پیرو مکتب عاشورا هستند و تنها در مقابل پروردگار رکوع و سجود می‌کنند.
رئیس‌جمهور گفت: دشمنان به‌فکر فشار آوردن اقتصادی و جنگ روانی در مقابل ملت ایران هستند و فکر می‌کنند در مقابل قدرت آنها تسلیم خواهیم شد در حالی که چنین تصوری خیالی باطل است.
صادرات نفتمان قطع نخواهد شد
روحانی گفت: ما به قراردادهایمان پایبند بوده‌ایم و دشمنان به‌دلیل شکست‌های پیاپی مجبور به عهدشکنی شده‌اند.
وی اظهار داشت: استکبار اگر در فکر قطع صادرات نفت، رابطه با همسایگان و فشار به مردمند، باید بدانند مردم ایران در رابطه با صادرات نفت و فشار اقتصادی به مردم آنها را ناکام خواهند گذاشت.وی تصریح کرد: ما آغازگر جنگ اقتصادی نبودیم ولی دشمنان به‌خاطر شکست‌های پی‌درپی که در منطقه خورده‌اند دنبال ایران‌ستیزی هستند در حالی که دلیل شکست آنان مقاومت ملت‌های منطقه است چون ملت‌های سوریه و یمن و لبنان و دیگر کشورهای اسلامی منطقه به‌فکر استقلال خود هستند.
روابطمان با همسایگان را مستحکم‌تر می‌کنیم
روحانی گفت: البته هر وقت برادران مسلمان ما در کشورهای اسلامی از ما یاری بخواهند ما مشتاقانه یاری می‌کنیم هم‌چنانکه ما تلاش کردیم و نگذاشتیم داعش بر منطقه تسلط پیدا کند و می‌دانیم دشمن از این موضوع عصبانی است و احساس شکست می‌کند چون نتوانسته‌اند در سوریه و یمن به اهداف خود دست یابند.
وی خطاب به دشمنان تصریح کرد: اگر به‌فکر این باشید که رابطه ما را با کشورهای همسایه قطع کنید و یا در زندگی و معیشت به مردم فشار بیاورید یا جلوی صادرات نفت ما را بگیرید بدانید که با این کار ما روابطمان را با کشورهای همسایه نزدیک‌تر می‌کنیم و اتحادمان را مستحکم‌تر می‌کنیم.
روحانی گفت: آمریکا قادر نیست روابط ایران را با ملت‌های دیگر تضعیف کند ما همه مسلمانیم و کنار هم ایستاده‌ایم مخصوصاً مردم غیور منطقه آذربایجان به‌عنوان استان غیور و مرزدار که در همه مقاطع چه قبل و بعد از انقلاب در دفاع از این مرزوبوم پیشتاز بوده‌اند.
وی اعلام کرد: ما به‌حول و قوه الهی هم امسال و هم سال آینده نمی‌گذاریم فشارهای ملت آمریکا و مزدورانش بر ملت ایران با افزایش قیمت‌ها تحمیل شود و هرگز در جنگ اقتصادی که به ما تحمیل کردند تسلیم نمی‌شویم و ما مسیرمان را ادامه می‌دهیم.
در جنگ اقتصادی تسلیم دشمن نمی‌شویم
روحانی اظهار داشت: به مردم عزیز با تأکید می‌گویم در هیچ شرایط نمی‌گذاریم مردم در تأمین کالاهای اساسی دچار مشکل شوند و هرآنچه داخل تولید می‌شود با قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت و با همت و تلاش مردم هرآنچه را برای کشور لازم است وارد می‌کنیم.
وی اضافه کرد: کالاهای اساسی با دلار 4200 تومان وارد شده و در سال آینده به همان قیمت عرضه می‌شود اگرچه قیمت اجناس در مسیر صعودی بوده است اما همه تلاش دولت در مسیر حل مشکل اقتصادی و ایجاد‌اشتغال برای جوانان است.
رئیس‌جمهور گفت: تولید در کشور سخت شده اما صادرات می‌تواند تولید کشور را به‌حرکت در بیاورد، در جذب گردشگر، صادرات مواد غذایی، معدنی و پتروشیمی و همچنین صنایع‌دستی می‌توانیم اقتصاد کشور را بهبود بخشیم.
وی اظهار داشت: آمریکایی‌ها به‌فکر تسلیم مردم در چند ماه اول تحریم‌ها بودند و با اطلاعات غلط به کاخ سفید که از اسرائیل و منافقین دریافت می‌کردند در‌اشتباه بودند چون تمام کشورها و ملت‌های جهان با تحریم ظالمانه علیه کشور ایران مخالف هستند و یک‌صدا در مقابل آمریکا ایستاده‌اند.
روحانی گفت: برای اولین بار در تاریخ آمریکا، همه دنیا علیه آمریکا موضع گرفته‌اند و در دادگاه لاهه هم دوبار آمریکا محکوم شد بنابراین با همه توان کمر همت بسته خواهد شد تا با کمک نیروهای مسلح و هدایت مقام معظم رهبری، بینی آمریکا را به خاک بمالیم.
رئیس‌جمهور ابراز کرد: پای قول احیای دریاچه ارومیه ایستاده‌ام درست است به احیای دریاچه نرسیدیم اما به تثبیت دریاچه رسیدیم.
رئیس‌جمهور گفت: ما در دولت بی‌تردید به‌فکر جوانان به‌ویژه دختران و پسران تحصیل‌کرده هستیم و شما همه فرزندان ما هستید و هرچه در توان داریم برای حل مشکلات فرزندان این سرزمین انجام خواهیم داد.
اتصال ارومیه به شبکه ریلی سراسری کشور
همچنین در این سفر راه‌آهن مهاباد – ارومیه با حضور رئیس‌جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مرکز استان آذربایجان غربی رسماً به شبکه ریلی سراسری کشور متصل شد. این خط‌آهن که به طول 98 کیلومتر در فاصله سال‌های 85 تا 97 احداث شده است، ارومیه را به شبکه ریلی کشور متصل می‌کند. راه‌آهن ارومیه در 4 قطعه در فاصله شهرهای ارومیه به نقده، نقده به میاندوآب و میاندوآب به مراغه احداث شده است.
افتتاح بیمارستان 225 تختخوابی
 امام خمینی(ره)
روحانی همچنین ضمن افتتاح بیمارستان 225 تختخوابی امام خمینی(ره) شهرستان خوی،از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.
بیمارستان امام خمینی(ره) با اعتبار 640 میلیارد ریال در بخش‌های قلب و عروق، زنان و زایمان، کودکان و اورژانس، احداث شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: