چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
کد خبر: ۱۴۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱
رئیس‌جمهور آمریکا طی یک پیام توییتری خطاب به مقامات مکزیک، تهدید کرده در صورت ادامه ورود غیرقانونی اهالی این کشور به خاک آمریکا، واشنگتن ارتش خود را در مرز با مکزیک مستقر خواهد کرد.دونالد ترامپ از همان ابتدا و آغاز رقابت‌های انتخاباتی تاکنون سیاست‌های خصمانه خود علیه پناهجویان را ثابت و اعلام کرده است. مخالفت وی با حضور مکزیکی‌های جویای کار در آمریکا و پیشنهاد وی مبنی بر احداث یک دیوار حائل در تمام مناطق خشکی و در نقطه صفر مرزی مکزیک و آمریکا نیز همچنان سوژه رسانه‌هاست.
وی همچنین بارها تاکید کرده حتی هزینه احداث دیوار را باید خود مکزیکی‌ها پرداخت کنند. درخواستی که با مخالفت سفت و سخت مکزیکی‌ها روبه‌رو شده است.
ترامپ اما مجددا چالش پرحاشیه ورود پناهجویان از آمریکای لاتین و از کریدور مرز مکزیک به آمریکا را با یک پیام توییتری به میان کشیده است. وی صبح پنج‌شنبه طی یک پیامی نوشت: «به خاطر حمایت دموکرات‌ها از مرزهای باز و قوانین جاری وضعیف مهاجرتی، پناهجویان از کشورهای هندوراس، مکزیک، گواتمالا و السالوادور در حال حمله به کشورمان هستند. رهبران این کشورها برای توقف سیل بزرگ ورود افراد از مکزیک به آمریکا کار خاصی نمی‌کنند، افرادی که در بین آنها تعداد زیادی مجرم هم هستند.»
وی همچنین در ادامه این‌طور مقامات مکزیکی را تهدید کرد و نوشت: «من علاوه ‌بر توقف پرداخت پول به این کشورها که به نظر می‌رسد عملا هیچ تسلطی روی مردمشان ندارند، باید به شدیدترین نحو از مکزیک بخواهم به این تهاجم پایان دهد و اگر قادر به این کار نیست، من ارتش آمریکا را فرا خواهم خواند و مرز جنوبی‌مان را می‌بندم.»
به گزارش فارس، سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ترامپ از قبیل ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورهای اسلامی به همراه جداسازی اجباری فرزندان مهاجران از والدینشان با انتقادهای بین‌المللی مواجه شده است. به رغم ادعاهای ترامپ علیه مکزیک، مقام‌های این کشور همواره اعلام کرده‌اند که تا حد امکان مانع از ورود غیرقانونی مهاجران و قاچاقچیان به آمریکا شده‌اند.نام:
ایمیل:
* نظر: