دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
کد خبر: ۱۴۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: حقوق 95 درصد بازنشستگان کشوری کمتر از سه میلیون تومان است که با توجه به کاهش قدرت خرید این قشر از جامعه، همسان سازی حقوق آنان با شاغلان ضروریست.

به گزارش ایرنا جمشید تقی‌زاده در نشست با روسای کانون‌های بازنشستگی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: ارتقای معیشت، درمان و تسهیلات ویژه بازنشستگان به ویژه در مناطق محروم وهمسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان از پیشنهاداتی است که به دولت و مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.
وی ادامه داد: برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا حقوق بازنشستگان را به حداقل حقوق شاغلان فعلی نزدیک کنیم.
تقی زاده تصریح کرد: 15 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 98 حتما باید برای صندوق بازنشستگان درنظر گرفته شود تا بتوانیم پاسخگوی این قشر از جامعه باشیم.وی خاطر نشان کرد: پنج هزار میلیارد تومان از سال 95 تا کنون برای صندوق بازنشستگان در بودجه دیده شده که با این مبلغ حقوق بازنشستگان از یک میلیون و 500 هزار تومان به دومیلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت.وی گفت: سه درصد از جمعیت یک میلیون و 400 هزار نفری اعضای صندوق بازنشستگان کشور یک میلیون و 250 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند. تقی‌زاده با ‌اشاره به خدمات رفاهی ویژه برای بازنشستگان گفت: 2 هزار میلیارد تومان برای 400 هزار بازنشسته در قالب وام پنج میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته 100 هزار نفر به ظرفیت تسهیلات گیرندگان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه این ارقام در بخش رفاهی قدم‌های اولیه است، ادامه داد: در آینده نه چندان دور وام‌های ضروری مسکن و یا حتی افزایش سقف وام‌ها برای بازنشستگان نیز قابل انجام است.مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تصریح کرد: ظرفیت خدمات سفر بازنشستگان نیز از 100 هزار نفر به 200 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
وی با‌ اشاره به مشکل بیکاری فرزندان بازنشستگان ادامه داد: سامانه‌ای از فرزندان این قشر تشکیل می‌دهیم و صندوق بازنشستگان و تمامی شرکت‌های زیرمجموعه آن موظفند هر گونه استخدام مورد نیاز خود را از طریق این سامانه و از میان فرزندان بازنشستگان انجام دهند.
تقی زاده اظهار داشت: برای جلوگیری از تعویق در پرداخت حقوق بازنشستگان بخشنامه‌ای صادر کردیم تا زمانی که بازنشستگان حقوق خود را دریافت نکرده‌اند حقوق شاغلان هم پرداخت نمی‌شود که پیرو این بخشنامه هم اینک حقوق بازنشستگان زودتر پرداخت می‌شود.
وی در زمینه کسب و کار بازنشستگان گفت: وام‌های کم‌بهره و برخی تسهیلات از صندوق وجود دارد که بازنشستگان می‌توانند با استفاده از فرزندان و خانواده خود مشاغل خانگی راه‌اندازی کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: