شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد خبر: ۱۴۴۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
در بلغارستان اتفاق افتاد
یک خبرنگار بلغارستانی که به طور فشرده در رابطه با بعضی از فسادهای صندوق‌های اتحادیه اروپا تحقیق می‌کرد، به طور فجیعی به قتل رسید.
«ویکتوریا مارینوا» خبرنگار تلویزیونی بلغارستان که در زمینه اتهام فساد صندوق‌های اروپایی و ارتباط آن با سیاستمداران و فعالان اقتصادی کشورش فعالیت داشت، به شیوه‌ای وحشیانه‌ در شهر «روسه» واقع در شمال این کشور به قتل رسید. بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، «گئورگی گئورگیف» دادستان محلی بلغارستان روز یکشنبه اعلام کرد که وی در پی ضربه به سر و خفگی به قتل رسیده است.جسد این خبرنگار ۳۰ ساله روز شنبه در یکی از پارک‌ها در حالی پیدا شد که تلفن همراه، کلید خودرو، عینک و بخشی از لباس‌های وی ربوده شده بود. «ملادن مارینوف» وزیر کشور بلغارستان همچنین تاکید کرد که پیش از قتل به وی تجاوز هم شده بود. وی این را هم گفته که فرضیه مرتبط بودن  قتل به فعالیت‌های شغلی مارینوا هنوز اثبات نشده است.
«بویکو بوریسف» نخست‌وزیر بلغارستان به این قتل واکنش نشان داده و از بررسی این واقعه حمایت کرده است. «ویکتوریا مارینوا» گزارش‌هایی از گروهی متشکل از خبرنگاران بلغارستانی مربوط به شرکت‌هایی تهیه می‌کرد که مقامات محلی آنها را اداره می‌کنند و با حمایت اتحادیه اروپا در پروژه‌های زیرساختی فعالیت دارند. مواردی از اتهامات فساد به این پروژه‌ها بارها و پیش از این گزارش شده بود. این سومین خبرنگاری است که در طول یک سال در اتحادیه اروپا کشته می‌شود. مهر ماه گذشته نیز در موردی مشابه «دافنه کاروانا گالیزیا» خبرنگار مالتی در پی انفجار خودروی شخصی‌اش به قتل رسید. کشته شدن «یان کوکیاک» خبرنگار اسلواک در اسفند ماه دیگر مورد قتل خبرنگاران در اروپا بود. سازمان امنیت و همکاری اروپا پس از انتشار گسترده این خبر، قتل این خبرنگار را محکوم کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: