جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵
کد خبر: ۱۴۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹
رئیس جدید پارلمان عراق گفت، نمایندگان پارلمان این کشور تحریم ایران را اقدامی ظالمانه می‌دانند.«محمد الحلبوسی» در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی پس از دستیابی به پست ریاست پارلمان، تاکید کرد: پارلمان (عراق) با هر گونه فشار و تحریم اقتصادی علیه ایران، مخالف بوده و این اقدام را ظالمانه می‌داند و (مردم عراق) به ماندن در کنار ملت ایران، ادامه خواهند داد.
به گزارش فارس، رئیس پارلمان عراق افزود: ما آماده‌ایم برای مشارکت در بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه، در کنار تهران بمانیم. ملت و پارلمان عراق از حمایت‌های بی‌دریغ ایران از عراق درگذشته و حال، به ویژه در روند آزادسازی کشور از دست داعش، تقدیر می‌کنند.
مبارزه با فساد
الحلبوسی بر عزمش برای مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت که فساد، آشکار است و ما قصد مبارزه با آن را داریم، اما متاسفانه نهادهای مسئول مبارزه با فساد، از جمله هیئت شفاف‌سازی در این امر اهمال می‌کنند. باقی ماندن یک فرد به عنوان سرپرست این نهاد به جای کسی که پارلمان او را انتخاب کند، اشتباه است. بسته شدن پرونده‌های اداراتی که از طریق یک سرپرست مدیریت می‌شوند، باب بسیاری از پرونده‌های فساد را خواهد بست. رئیس پارلمان عراق در ادامه، شایعه خرید پست ریاست پارلمان در مقابل پرداخت 15 میلیون دلار را
تکذیب کرد.
شنبه گذشته نمایندگان عراقی «محمد الحلبوسی» را به عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.نام:
ایمیل:
* نظر: