يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
کد خبر: ۱۴۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
از اول مهر آغاز می‌شود
با آغاز مهر ماه، طرح ملی پیشگیری و واکسیناسیون اهدا کنندگان مستمر خون در مقابل هپاتیتB در سراسر کشور اجرا می‌شود.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اهداکنندگان مستمر خون که پیش از اول فروردین سال 68 متولد شده باشند، از اول مهرماه سال جاری تا ابتدای اسفند ماه فرصت دارند با مراجعه به نزدیکترین مرکز اهدای خون شهر محل سکونت خود معرفی نامه واکسیناسیون دریافت کنند و با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی مجری برنامه، واکسن هپاتیت B مورد تایید وزارت بهداشت را به طور رایگان در سه نوبت دریافت کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، بشیر حاجی بیگی با بیان اینکه جمعیت هدف این طرح ملی، گروه سنی ۲۹سال به بالا هستند، افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که میان سازمان انتقال خون ایران و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت منعقد شد، برای رسیدن به خطر صفر انتقال بیماری‌های منتقله از طریق خون و فرآورده‌های آن، واکسیناسیون اهدا کنندگان مستمر خون علیه عفونت هپاتیتB انجام می‌شود.
وی افزود: در فاز اول قرار است طی پنج ماه از تاریخ اول مهرماه سال جاری تا ابتدای اسفندماه سال ۹۷مراکز مختلف انتقال خون با تکریم اهدا کنندگان در تمام ساعات کاری مراکز، خدمات واکسیناسیون را ارائه دهند.دکتر حاجی بیگی افزود: در عین حال کارتی با عنوان کارت واکسیناسیون، ویژه اهدا کنندگان مستمر خون طراحی شده که پس از انجام واکسیناسیون به اهداکنندگان گروه هدف در ادارات کل انتقال خون سراسر کشور ارائه می‌شود. همچنین بعد از پایان کار این کمپین، ارزیابی‌های لازم برای بررسی نتایج این اقدام در سطح استان‌ها انجام خواهد شد.
سخنگوی سازمان انتقال خون تولید واکسن نوترکیب هپاتیت بی ‌را در ایران فرصت مناسبی برای واکسیناسیون افراد جامعه دانست که می‌تواند زمینه ریشه‌کنی این بیماری را در جامعه فراهم کند.
و در صورت واکسیناسیون عمومی می‌توانیم امکان انتقال هپاتیت B ‌از طریق خون را در کشور به صفر برسانیم و آن را تضمین کنیم.
وی همچنین خبراز برنامه فرهنگ‌سازی اهدای خون در جوانان متولد سال ۱۳۷۳به بعد که در بدو تولد واکسن هپاتیت بی‌را دریافت کرده‌اند داد و گفت: افراد ۱۸تا ۲۴سال، نسل ایمنی نسبت به هپاتیت B ‌هستند.نام:
ایمیل:
* نظر: