جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
کد خبر: ۱۴۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۱
رئیس ‌انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان خبر داد
رئیس ‌و دبیر انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان از افزایش استقبال مردم نسبت به نوشت‌افزار ایرانی خبر داد و گفت: هنوز سهم نوشت‌افزار ایرانی نسبت به نوع خارجی ۳۵ به ۶۵ درصد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمودرضا صنعتکار درباره وضعیت بازار نوشت‌افزار ایرانی در آستانه آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: نوشت‌افزار تولید داخلی، ضمن کیفیت بالا و قیمت مناسب از طرح‌های متنوعی نیز برخوردار است. خوشبختانه در چند سال اخیر با توجه به حمایت‌های مادی و معنوی از تولید ملی سهم کالاهای ایرانی نسبت به کالاهای وارداتی در این حوزه بیشتر شده است.رئیس‌ و دبیر انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور حمایت صدا و سیما از کالاهای ایرانی را قابل تقدیر دانست و گفت: نقش حمایتی رسانه ملی در راستای رونق تولید و گرایش مردم به مصرف کالاهای ساخت داخل بر کسی پوشیده نیست. تمایل مردم به مصرف نوشت‌افزارهای ایرانی با توجه به فرهنگ‌سازی‌های صورت‌گرفته روز به روز در حال بهبودی و گسترش است.
صنعتکار ضمن ‌اشاره به اینکه نسبت سهم نوشت‌افزار ایرانی نسبت به نوشت‌افزار خارجی در سال‌های اخیر بیشتر شده است، ابراز کرد: این نسبت هم‌اکنون 35 به 65 درصد است در حالی که طی سنوات گذشته 20 به 80 بوده است.
وی با بیان اینکه، نوشت‌افزار ایرانی شامل انواع مداد، خودکار، پاک‌کن، جامدادی، کوله‌پشتی و خط‌کش است، گفت: تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر از توان صددرصدی برای تأمین نیاز کشور به این اقلام برخوردارند اما در بحث تولید اقلامی مانند تراش، ماشین حساب و لوازم مهندسی پیشرفته کمی دچار ضعف هستند.نام:
ایمیل:
* نظر: