سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
کد خبر: ۱۴۰۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷
وزیر خارجه روسیه از ارائه اسناد شکل‌گیری یک حمله شیمیایی جعلی در سوریه به سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی خبر داد.

مسکو از چند روز قبل درخصوص شکل‌گیری یک حمله شیمیایی جعلی با هدف توجیه تجاوز مجدد نظامی به سوریه هشدار داده است.
وزارت دفاع و خارجه روسیه طی هفته گذشته بارها درخصوص این نمایش شیمیایی هشدار داده و تاکید کرده‌اند که آمریکا برای عملیات نظامی پس از حمله مزبور، که قرار است کلاه‌سفیدهای تحت نظارت انگلیس در آن نقش ایفا کنند، خود را آماده کرده است.
حالا وزیر خارجه روسیه می‌گوید که مسکو اسناد خود را نیز در این زمینه به سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی ارائه کرده است.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» دیروز همچنین از جامعه بین‌المللی خواست مسئولیت خود را در ممانعت از اقدامات تحریک‌آمیز با استفاده از تسلیحات شیمیایی درک کند. واشنگتن و متحدانش تاکنون دو بار (در فروردین 1396 و فروردین 1397) به همین بهانه، تعدادی موشک کروز به سوی مواضعی در سوریه پرتاب کرده‌اند.
وزیر خارجه روسیه درخصوص عملیات ادلب که گفته می‌شود به زودی قرار است آغاز شود نیز خاطرنشان کرد که دمشق حق دارد شبه‌نظامیان را از ادلب بیرون براند.
دیروز همچنین، روزنامه «رای‌الیوم» اعلام کرد که ترکیه نیز به آغاز مرحله نخست عملیات ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی در ادلب تن داده است.لاوروف در این خصوص گفت: «روسیه از تلاش‌های دمشق برای آزادسازی ادلب از دست تروریست‌ها، حمایت می‌کند.»
وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که گفت‌وگوها با گروه‌های معارض مسلح مستقر در ادلب برای باز شدن مسیرهای انتقال کمک‌های بشردوستانه در حال
انجام است.نام:
ایمیل:
* نظر: