سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۱
کد خبر: ۱۳۴۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
میوه تازه اصلاحات بن سلمان
عربستان در تعطیلات عید فطر و در ادامه اجرای برنامه به اصطلاح «اصلاحات» بن سلمان که با هدف سکولار کردن این کشور صورت می‌گیرد، در دو شهر «جده» و «ریاض»، میزبان کنسرت 9 خواننده زن خواهد بود.

هر چند سیاست بسته آل‌سعود در عربستان ادامه دارد و شیعیان در شرق این کشور با فشارهای گذشته همچنان روبه‌رو هستند، اما محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تلاش می‌کند وجهه جدیدی از عربستان وهابی به دنیا نمایش بدهد که کاملا سکولار است.
به گزارش فارس، روزنامه «عکاظ» عربستان اعلام کرد که در تعطیلات عید فطر 9 خواننده زن دنیای عرب در عربستان کنسرت اجرا خواهند کرد.
 طبق این گزارش، گروه‌های مختلفی کنسرت 9 خواننده را برگزار می‌کنند که در رأس آن مجموعه «روتانا» است. این کنسرت‌ها با حمایت «هیئت فرهنگ و تفریح» عربستان برگزار می‌شوند.
ورود خوانندگان زن و چهره‌های مبتذل دنیای عرب به عربستان آن هم در ایامی مذهبی تعطیلات عیدفطر، صرفا با هدف تغییر ذائقه جامعه سعودی و تحمیل سبک زندگی غربی به این جامعه است.
به هر حال، برگزاری کنسرت، میوه تازه‌ای است که ملت عربستان از اصلاحات ادعایی بن سلمان می‌چیند.
به گفته کارشناسان، این طرح ولیعهد سعودی را نباید اصلاحات نامید، چرا که بر جامعه سرکوب شده سعودی، بی‌بند‌وباری و ابتذال را نیز تحمیل خواهد کرد و هیچ گشایشی را در عربستان ایجاد نمی‌کند.نام:
ایمیل:
* نظر: