سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
کد خبر: ۱۳۰۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷
سناتور ارشد آمریکایی با انتقاد شدید از برخی رهبران مولتی میلیاردر عرب و مشخصا محمد بن سلمان از آنها خواست حرف زدن را متوقف کنند و برای مردم غزه کاری بکنند.

حمایت برخی کشورهای مرتجع عربی از رژیم صهیونیستی و تلاش عربستان برای عادی‌سازی روابط با این رژیم کودک‌کش حتی با انتقاد برخی از شخصیت‌ها و سیاستمداران برجسته غربی روبه‌رو شده است. چرا که مسئله فلسطین تنها به ابزاری در خدمت منافع برخی حکام عرب تبدیل شده است.
به گزارش فارس، «برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکایی و  نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری این کشور  در سخنرانی خود در کنفرانس «جی استریت» گفت اسرائیل در واکنش به اعتراضات مردم غزه انعطاف‌پذیری لازم را نداشته است. وی اضافه کرد که حضور اعضای حماس در میان معترضان توجیه منصفانه‌ای برای تیراندازی به مردم غیرمسلح نیست. این درحالی است که ادعای رژیم صهیونیستی در زمینه حضور اعضای حماس در پوشش مردم عادی در اعتراضات چند هفته گذشته بدون هیچ مدرک و دلیل مشخصی مطرح شده است.
رژیم صهیونیستی در جنگ با حماس نیز به بهانه استقرار راکت‌های حماس در بین مناطق غیرنظامی، بارها و بارها مدارس و بیمارستان‌های غزه را هدف حملات هوایی و موشکی خود قرار داد. سندرز از دیگر کشورهای منطقه نیز به خاطر انفعال در حل و فصل بحران غزه انتقاد کرد. وی مشخصا به عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان اشاره کرد و گفت: «بن سلمان و دیگر رهبران مولتی میلیاردر منطقه حرف زدن خالی درباره فقر و گرسنگی در غزه را متوقف کنند و برای مردم غزه کاری بکنند.» سناتور سندرز همچنین از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای تعیین قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: