دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۴
کد خبر: ۱۲۰۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹حدود ۳۰ هزار نفر در دو شهر «ونچورا» و «سنتا پائولا» در جنوب کالیفرنیا به علت آتش‌سوزی گسترده‌ای که به سرعت در حال پیشروی است، ناچار به ترک خانه‌های خود شده‌اند.
به گزارش بی‌بی‌سی، ساکنان این دو شهر که در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال لس‌آنجلس واقع شده‌اند با دریافت هشدار فوری آتش‌سوزی ناچار شدند منازل خود را ترک کنند.
همزمان آتش‌نشان‌ها هشدار داده‌اند با توجه به وزش باد که مسیر آتش را غیرقابل پیش‌بینی کرده و آن را به سرعت گسترش می‌دهد، قادر به مهار حریق نیستند.
در تصاویر مخابره شده از این آتش‌سوزی چندین خانه ویلایی چند میلیون دلاری دیده می‌شوند که طعمه حریق شده‌اند.
تا ظهر سه‌شنبه بیش از ۱۵۰ بنا دچار حریق شده‌اند و ۲۶۰ هزار نفر از ساکنان این مناطق با قطع برق روبرو شده‌اند.
در گزارش‌های اولیه از این آتش‌سوزی، آسوشیتدپرس از مرگ یک نفر در جریان سانحه واژگونی خودرویی که قصد فرار از مهلکه را داشته، خبر داده بود، اما ساعتی بعد سازمان آتش‌نشانی «ونچورا» اعلام کرد در خودرو واژگون شده کسی را پیدا نکرده و بنابراین نمی‌تواند خبر مرگ نخستین قربانی مرتبط با این آتش‌سوزی را تایید کند.
یک بیمارستان و آسایشگاه روانی و یک مجموعه آپارتمانی در میان ساختمان‌های آتش گرفته گزارش شده‌اند اما از تلفات احتمالی در این اماکن هنوز خبری در دست نیست.
بنا به این گزارش، صدها آتش‌نشان تلاش کردند این آتش سوزی را که به «حریق توماس» شهرت یافته مهار کنند اما رئیس‌آتش‌نشانی «ونچورا» تصریح کرد آنها در نبردی از پیش شکست خورده می‌جنگند.
آن طور که گزارش شده اکنون حدود ۱۰۰۰ آتش‌نشان برای مهار این حریق مشغول به کارند. آتشی که تاکنون بیش از ۴۵ هزار جریب را سوزانده و دود خاکستری ناشی از آن منطقه را فراگرفته است.
همزمان یک آتش‌سوزی دیگر در منطقه سیلمر در نزدیکی لس‌آنجلس گزارش شده است و حدود ۴۰۰ آتش‌نشان هم برای مهار آن به منطقه اعزام شده‌اند.
این چندمین آتش سوزی گسترده در پاییز امسال است که مناطق مختلفی در کالیفرنیا را طعمه خود کرده است.
در ماه اکتبر گذشته آتش‌سوزی در منطقه «نپا» در شمال کالیفرنیا ۱۰ هزار خانه را سوزاند، ۴۰ نفر را کشت و مناطقی به وسعت شهر نیویورک را با خاک یکسان کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: