سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
کد خبر: ۱۰۹۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳
رهبر بزرگ‌ترین حزب مخالفان ترکیه در پاسخ به اردوغان که تجمع بزرگ مخالفان را «تجمع تروریست‌ها» خوانده بود گفت: تجمعات ادامه خواهند داشت و ما به دنبال بیرون کردن اردوغان از قصرش هستیم.«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه طی سخنرانی در مراسم اولین سالگرد کودتای نافرجام 2016، تهدید کرد: «گردن خیانت‌کاران را خواهد زد.» وی با بزدل و خائن خواندن «کمال قلیچداراوغلو» رهبر بزرگ‌ترین حزب مخالفان ترکیه گفته بود: «او با کودتای کنترل شده توصیف کردن حوادث آن شب، به ملت توهین کرد.» اکنون اما قلیچدار اوغلو به تهدیدهای اردوغان جواب داده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، «کمال قلیچداراوغلو»، رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه با رد اظهارات رئیس‌جمهور این کشور مبنی بر اینکه راهپیمایی «عدالت» یک راهپیمایی «تروریستی» بوده گفت: «من نمی‌ترسم. در کشور شاهد نبود دموکراسی هستیم. کسی باید در برابر این اتفاق بایستد. هدف ما اکنون بیرون کردن اردوغان از قصرش است... ما مخالف کودتای نافرجام تابستان گذشته بودیم و از مردم خواستیم که برای دموکراسی بجنگند.»
«قلیچداراوغلو» در ادامه اظهاراتش خاطر نشان کرد: «من نه تنها لقب تروریست را قبول نمی‌کنم بلکه به آن می‌خندم. آنها نمی‌توانند با این واقعیت کنار بیایند که من روح آزادی دارم. تنها کسانی که از فرهنگی آمده باشند که در آن دموکراسی نباشد می‌توانند راهپیمایی من را تروریستی اعلام کنند.»
اردوغان رهبران سیاسی بسیاری را دستگیر و روانه زندان کرده و ده‌ها هزار کارمند، نظامی، دانشجو، استاد، دانش‌آموز، معلم و... را نیز به بهانه ارتباط با کودتاچیان دستگیر یا اخراج کرده است.نام:
ایمیل:
* نظر: