دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
کد خبر: ۱۰۱۹۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
همزمان با اعتراضات خیابانی غربگرایان علیه دولت قانونی ونزوئلا، «نیکلاس مادورو» اعلام کرد، طرح «زامورا» را برای مقابله با کودتای احتمالی، به اجرا درمی‌آورد.


رئيس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد، طرح «زامورا» را برای مقابله با کودتای احتمالی غربگرایان به اجرا می‌گذارد. بنابر اعلام دولت ونزوئلا، این طرح شامل برگزاری رزمایش گسترده نیروهای نظامی و نیروهای مدنی وفادار دولت است.
مادورو گفت که هدف از اجرای این طرح، علاوه بر مقابله با کودتا و توطئه‌های آمریکا، جلوگیری از بروز خشونت و تضمین صلح در ونزوئلا است. رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به شرایط بحرانی کشورش این را هم گفت که، وزارت خارجه آمریکا دستور حمله به انقلاب و نهادهای دولتی ونزوئلا را با هدف زمینه‌سازی برای مداخله امپریالیستی داده است.
ونزوئلا طی ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات جریان‌های غربگرا علیه دولت قانونی این کشور بوده است. دور جدید این اعتراضات تاکنون شش کشته برجای گذاشته است.
دیروز نیز مخالفان به خیابان‌ها آمدند تا به قول خودشان، «مادر اعتراضات» را رقم بزنند. هواداران مادورو نیز دیروز در دفاع از وی و «انقلاب چپ‌گرایان که به رهبری «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور قبلی در سال 1999 راه افتاد، تظاهرات کردند.»
ونزوئلا طی ماه های گذشته شرایط امنیتی و اقتصادی سختی را پشت‌سر گذاشته است، شرایطی که رهبران این کشور، آمریکا را عامل بروز آن می‌دانند.نام:
ایمیل:
* نظر: