kayhan.ir

کد خبر: ۹۶۴۲۷
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
دریادار سیاری:

رزمایش دریایی ولایت 95 در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بزرگترین رزمایش دریایی ایران با عنوان ولایت 95 آخر بهمن ماه سال جاری در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود.به گزارش ایرنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز شنبه در حاشیه برگزاری آئین تجلیل از خانواده شهدای نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: این رزمایش نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی است.
وی یادآور شد: نیروی دریایی ماموریت‌های دفاعی را به صورت ویژه دنبال می‌کند و حضور در دریاهای آزاد نیز بر همین اساس صورت می‌گیرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: حضور این نیرو در دریای آزاد و مدار 10 درجه خلیج عدن و باب‌المندب یک رویکرد بسیار مهم است که بر اساس حفاظت و حراست از کشتی‌های نفت کش و تجاری انجام می‌شود.
امیر دریادار سیاری با اشاره به اینکه تاکنون امنیت چهار هزار کشتی در همین زمینه برقرار شده است، اظهار کرد: در هر منطقه‌ای که کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران انرژی مورد نیاز و کالاهای اقتصادی کشور را حمل می‌کنند باید نیروی دریایی ارتش در آن منطقه حضور داشته باشد تا مورد تهاجم دزدان دریایی قرار نگیرند.فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ناوهای ایرانی تاکنون به همه کشورهای حاشیه اقیانوس هند و جنوب شرق آسیا سفر کرده‌اند و در آینده‌ای نزدیک به اقیانوس اطلس و آرام نیز سفر خواهند کرد.
وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای نیروی دریایی ارتش حرکت در جهت تولید تجهیزات است، تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک زیردریایی کلاس فاتح، ناوشکن سهند و ناو موشک انداز دیگری به توان دفاعی این نیرو اضافه خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: به طور قطع اگر سواحل مکران‌آباد شود در بحث توسعه دریایی کشور می‌تواند دستاوردهای بسیاری را به همراه داشته باشد.