kayhan.ir

کد خبر: ۷۰۶۵۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
توسط وزارت دفاع انجام شد
ده‌ها فروند شناور تندرو کلاس عاشورا، ذوالفقار و گشتی امداد و نجات که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده، در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد.


با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، ده‌ها فروند شناور تندرو کلاس عاشورا، ذوالفقار و گشتی امداد و نجات که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده، در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل داده شد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در مراسم الحاق رسمی این شناورهای تندرو به نیروی دریایی سپاه، سردار دهقان طی سخنانی با اشاره به ضرورت افزایش توان رزمی- دفاعی نیروهای مسلح، گفت: به حول و قوه الهی و با همت متخصصان با ایمان و افتخار آفرین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، امروز شاهد تحویل انبوهی از شناورهای تندرو تهاجمی عاشورا و ذوالفقار و گشتی امداد و نجات به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.
وزیر دفاع با تقدیر از آمادگی و هوشیاری نیروی دریایی راهبردی سپاه و ارتش در صیانت و حراست از مرزهای آبی کشور، افزایش اقتدار دریایی را صرفاً به منظور استقرار و گسترش صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه دانست و خاطر نشان کرد: دکترین نظامی ایران بر پایه بازدارندگی موثر شکل گرفته و براساس آن قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران هیچ کشوری را تهدید نمی‌کند و ضامن صلح، ثبات و امنیت است و فقط متجاوزین باید از آن هراسان باشند.
سردار دهقان با بیان اینکه امروز تهدیدات دریا محور از تهدیدات راهبردی به شمار می‌رود، بر تقویت همه جانبه و روز آمد‌سازی تجهیزات و امکانات نیروهای دریایی سپاه و ارتش که وظیفه حفاظت و حراست یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین آب راه‌های بین المللی، یعنی خلیج‌فارس را برعهده دارند تأکید و آن را از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع ذکر کرد.
وی در رابطه با روند طراحی و ساخت انواع شناورها و تسلیحات مورد نیاز نیروهای مسلح افزود:سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با پیشتازی، پویایی، خلاقیت و نوآوری در این عرصه نقش منحصر به فردی در افزایش توان رزم دریایی نیروهای مسلح ایفا می‌کند.
وزیر دفاع در پایان با قدردانی از تلاش‌های ارزنده مدیران، متخصصان، محققان و کارکنان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از همکاری و تعامل نزدیک فرماندهان و دریادلان نیروی دریایی سپاه تقدیر و تشکر کرد و گفت: در سایه این وحدت، همدلی و همزبانی امروز شاهد امنیت و آرامش در مرزهای آبی کشور هستیم.
شناورهای تندرو رزمی با 80 نات تولید می‌شوند
در این مراسم همچنین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اکنون همه نیروی دریایی جهان از شناورهای تندرو با سرعت‌های زیر 35 نات بهره می‌برند، گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران هم اینک شناورهای تندروی رزمی با سرعت 60 نات را در اختیار دارد.
سردار علی فدوی با اشاره به الحاق رسمی ده‌ها فروند شناور تندرو کلاس عاشورا، ذوالفقار و گشتی امداد و نجات به نیروی دریایی سپاه، افزود: این شناورها توسط متخصصان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است. سال آینده هم ساخت شناورهای تندروی رزمی با 80 نات سرعت نیز توسط وزارت دفاع آغاز می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نیروی دریایی سپاه انقلاب اسلامی تنها نیروی دریایی جهان است که از چنین توانمندی‌هایی برخوردار است. پویایی، خلاقیت و نوآوری و بهینه‌سازی تجهیزات و امکانات از شاخص‌های تولید تسلیحات در داخل کشور است.
وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از نیروهای دریایی توانمند و مومن سپاهی و ارتشی، آمادگی کامل برای دفاع از مرزهای دریایی‌اش را دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: