kayhan.ir

کد خبر: ۵۹۶۱۷
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳

گزارش خواندنی اسکای نیوز از چشم‌آبی‌هایی که با داعش می‌جنگند

گروهی از اتباع غربی صرفا با اهداف بشردوستانه با رها کردن زندگی آرام خود به عراق آمده‌ا‌ند تا به گفته خود به مرم مظلوم منطقه در نبرد با تکفیری‌ها کمک کنند.


شبکه خبری «اسکای نیوز عربی» در یک گزارش خواندنی به حضور داوطلبانه برخی شهروندان غربی در جبهه‌های جنگ با تکفیری‌ها پرداخته و نوشته: «برخی از داوطلبان خارجی جنگ با داعش اعلام می‌کنند که جنایت‌های شنیع این گروه  تروریستی آن‌ها را واداشته تا به صف پیش‌مرگ‌های عراق بپیوندند و به جنگ داعش در شمار این کشور بروند. این گروه از داوطلبان که تعداد آنها بالغ بر 70 تن عنوان شده است و کردها نام «پیشمرگ‌های خارجی» را بر آنها گذاشته‌اند تاکید دارند که «جنگ علیه تروریسم برای آنها یک وظیفه انسانی است که به نیابت از جهان انجام می‌دهیم.»
براساس این گزارش «این داوطلبان در کنار پیش‌مرگ‌ها در جنوب کرکوک می‌جنگند. یکی از آنها که فرانسوی است در یکی از پایگاه‌ها در کرکوک حضور دارد؛ یک سوئدی نیز به نیروهای کرد پیوسته تا در کنار آنها علیه داعش سلاح به دست بگیرد و بجنگد.»
این داوطلب سوئدی از انگیزه خود برای جنگ با داعش نیز می‌گوید: «جنایت‌های هولناک داعش مرا وادار کرد تا علیه این گروه در کنار پیشمرگ‌ها سلاح به دست بگیرم.
پیشمرگ‌ها نیروی آموزش‌دیده‌ای هستند که قادرند به تنهایی از خود و شهرشان دفاع  کنند. جهان نیز باید حمایت بیشتری از آنها به عمل آورد هرچند که من هیچ سلاحی از کشورهای اروپایی در دست پیشمرگ‌ها ندیده‌ام.»
در ادامه این گزارش آمده: «افرادی از ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان و برخی دیگر از کشورهای غربی در سوریه و عراق جایی که گروه تروریستی داعش در پی ایجاد خلافت است، در حال مبارزه هستند.
 بسیاری از آنها دارای سابقه نظامی و اهل انگلستان هستند. همچنین آمریکایی‌های دیگری از جمله سربازان بازگشته از جنگ افغانستان و عراق نیز در این جمع حضور دارند.»
بنا به گزارش‌های غیررسمی، 6 کانادایی از نیروهای ویژه کهنه‌کار که هویتشان هنوز فاش نشده است برای مبارزه به پیشمرگ‌ها ملحق شده‌اند.
همچنین گیل رزنبرگ زن کانادایی نیز به عنوان اولین زن غربی به جوخه زنان ضدداعش پیوسته است.