kayhan.ir

کد خبر: ۵۵۱۳۸
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹
مرکز توسعه تجارت:

اعزام هیئت تجاری به نیویورک غیرقانونی است

سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای اعزام هیئت تجاری به نیویورک از سوی مرکز مجعول تجارت جهان ایران را تکذیب و آن را اقدامی فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد.

به گزارش نسیم، سازمان توسعه تجارت ضمن جعلی و غیرقانونی خواندن «مرکز تجارت جهانی ایران»، هرگونه ارتباط این مرکز با سازمان توسعه تجارت ایران را تکذیب کرد و در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: مرکز تجارت جهانی ایران وجود خارجی ندارد و فاقد هر گونه جایگاه قانونی است و اقدام این مرکز در انتشار خبر و ارسال پیامک انبوه به صنعت‌گران، تجار و فعالان اقتصادی برای اعزام هیئت تجاری به نیویورک فاقد اعتبار و مجوز لازم است.
براساس این گزارش، در روزهای اخیر پیامکی از طریق تلفن 98605533 به گروه کثیری از افراد ارسال شده که مضمون آن اعزام هیئت تجاری به نیویورک از سوی «مرکز تجارت جهانی ایران» است.
بر همین اساس، سازمان توسعه تجارت ضمن هشدار در مورد غیرقانونی بودن «مرکز تجارت جهانی ایران» و سوءاستفاده‌های احتمالی از شباهت اسمی این مرکز مجعول به سازمان توسعه تجارت (TPO) و سازمان تجارت جهانی (WTO) از تمامی تجار، صنعتگران و فعالان اقتصادی خواست که از ثبت‌نام در فراخوان اعزام هیئت مذکور و سایر فعالیت‌هایی که از سوی مرکز تجارت جهانی ایران ساماندهی می‌شوند، خودداری ورزند.