kayhan.ir

کد خبر: ۴۷۹۶۸
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۳
یک منبع آگاه از دستگیری متهم اسیدپاشی اصفهان خبر داد و گفت: متهم دستگیر شده به جرم خود اعتراف کرده ولی هنوز نمی‌توان وی را عامل اسیدپاشی اصفهان دانست.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در واکنش به اعلام خبر دستگیری مظنون اصلی اسیدپاشی اصفهان، اظهار داشت: در حال حاضر یک متهم که رفتارهای مجرمانه و خشنی نسبت به زنان داشته است، دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است، ولی هنوز به ‌طور قطع و یقین نمی‌توان وی را عامل اسیدپاشی اصفهان دانست.
وی خاطرنشان کرد: موضوع کماکان در دست بررسی است و فرضیه انجام اسیدپاشی توسط این متهم، در حد گمانه و ظن است.
به گزارش تسنیم، روز شنبه نیز وکیل پرونده اسیدپاشی با اعلام خبر تأیید مشخصات فرد دستگیر شده با عامل اسیدپاشی توسط قربانیان، از تحت بازجویی قرار داشتن این متهم خبر داده بود.
گفتنی است بر اساس صحبت‌های اخیر مسئولان انتظامی استان اصفهان طی یک پرونده سرقت‌های سریالی، فردی جانی دستگیر و مظنون به حادثه اسیدپاشی در اصفهان شد که تا حدود زیادی طبق قرائن و شواهد، پلیس را به عامل اسیدپاشی نزدیک کرد.
اعمال جنایتکارانه متهم کمی خاص‌تر از دیگر متهمان و بیشتر به نوعی ضربه‌زننده به بانوان بوده است.
حسین علیزاده وکیل پرونده اسیدپاشی در اصفهان در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران و درباره آخرین وضعیت و سرنخ‌های کشف شده در مورد پرونده اسیدپاشی در اصفهان گفت: بنده وکالت رسمی سه نفر از بانوان آسیب‌دیده جنایت اسیدپاشی را به عهده دارم.
علیزاده بیان کرد: از آغاز بررسی پرونده اقدامات قضایی و پلیسی زیادی انجام شد و پلیس بسیار حرفه‌ای در این قضیه برخورد کرد و با تحقیقات و بررسی‌های موشکافانه و دقیق چند نفری را که سابقه‌دار بودند، دستگیر کرد. وی ادامه داد: چندین متهم اصلی در این قضیه دستگیر شدند که هم‌اکنون در مرحله بازجویی هستند، اما یکی از این متهمان که بسیار به مظنون این پرونده نزدیک است، خشونت علیه زنان را بسیار ماهرانه و با لذت  انجام می‌داده است، که بازجویی اولیه از وی انجام شده است.
علیزاده تاکید کرد: این فرد جنایتکار جرایم مختلفی علیه زنان انجام داده و همین جرایم پی‌درپی وی علیه زنان، ظن مقامات کشور را درباره وی تقویت کرده است. وی بیان کرد: این فرد مظنون که مشخصاتش بسیار به مشخصات فرد اسیدپاش نزدیک است، پرونده سنگین خشونت علیه زنان در اصفهان و انواع جنایت‌ها را دارد.
 وی بیان کرد: تمام اقدامات انجام گرفته، با مشخصات فرد دستگیر شده و عامل جنایت ناجوانمردانه مطابقت دارد.
وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان در پاسخ به اینکه اگر اعترافات، شواهد و قرائن مشخصات فرد دستگیر شده به فرد اسیدپاش نزدیک است چرا اعلام نمی‌شود، تصریح کرد: موکلان باید شناسایی کنند و البته این قضیه در مرحله مواجهه حضوری است که برخی قربانیان اسیدپاشی وی را دیده و درصدی هم تایید کرده‌اند.
وی افزود: ابتدای کار متهمان زیادی برای روشن شدن این قضیه دستگیر شدند و پلیس یک سال بررسی می‌کرد، اما متهم بسیار قسی‌القلب بوده و در انتقام‌گیری با مهارت عمل کرده بود.
علیزاده گفت: این فرد پس از مدتی تحت نظر بودن بازداشت می‌شود و احتمال می‌رود که این فرد همان سارق اخیر سریالی منازل اصفهان باشد.
وی بیان کرد: با اقدامات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات این پرونده در حال پیگیری سرنخ‌هاست، اما سهیلا جورکش یکی از قربانیان حادثه برای درمان و ساخت قرنیه به خارج کشور و اسپانیا رفته است که حداقل حدود ۷ ماه دوره درمان وی طول می‌کشد که باید برای تشخیص صددرصدی هویت شخص مظنون اقدام کند که این امکان تاکنون محقق نشده است.
وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان اظهار کرد: تمام مشخصات فرد دستگیر شده، با عامل جنایت اسیدپاشی مطابقت داشته است و تاکنون 2 نفر از عاملان اسیدپاشی این فرد مظنون را دیده و وی را تایید کرده‌اند.
علیزاده در پایان بیان کرد: به نظر می‌رسد با مطابقت شواهد درباره فرد دستگیر شده با مشخصات فرد اسیدپاش، در آینده‌ای نه چندان دور خبرهای خوشی از تایید به چنگ افتادن عامل اسیدپاش از سوی مقامات قضایی و انتظامی اعلام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: