kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۱۳۴۲
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۶
آلمان

تلفات سالانه تصادفات رانندگی

 
 
 
اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد در سال ۲۰۲۳ میلادی روزانه ۸ نفر در این کشور بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق همچنین حدود یک‌سوم تصادفات رانندگیِ منجر به مرگ در مناطق شهری رخ داده است. اداره آمار فدرال آلمان در تشریح تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد روزانه به طور متوسط ۸ نفر در اثر این سوانح جان خود را از دست داده و حدود هزار و چهار نفر نیز مجروح
شده‌اند.
طبق گزارش این اداره، سال گذشته میلادی در مجموع حدود دو هزار و ۸۳۹ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. این میزان در سال ۲۰۲۲، حدود دو هزار و ۷۸۸ مورد بود. همچنین تعداد مجروحان حوادث ترافیکی در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن، ۱.۵ درصد افزایش داشت و به ۳۶۶ هزار و ۵۵۷ نفر رسید.
بنابراین آمار تقریبا نیمی از کسانی که در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، سرنشینان خودرو و حدود یک پنجم آنها نیز موتورسوار یا اسکوترسوار بودند.
همچنین بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۳، میزان مرگ و میر در میان دوچرخه‌سواران ۱۷ درصد افزایش داشته است.
به گزارش دویچه وله، با این حال طی این ۱۳ سال تعداد کل کشته‌شدگان ناشی از حوادث رانندگی حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است.
براساس آخرین به‌روزرسانی سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تصادفات رانندگی که در کشورهای مختلف جهان رخ می‌دهد سالانه جان حدود ۱.۱۹ میلیون نفر را می‌گیرد و مصدومان زیادی نیز برجای می‌گذارد.