kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۷۶۸
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱
حضور پرشور در انتخابات مکمل تشییع باشکوه شهدای خدمت

ادامه راه درخشان شهید رئیسی با مشارکت حداکثری در انتخابات

انتخابات 8 تیر و مشارکت بالای مردم در این برهه حساس از تاریخ کشور، در تکمیل حماسه تشییع شهید رئیسی، نقش مهمی را در توسعه قدرت و اقتدار ایران ایفا خواهد کرد.
 
 
 
سرویس سیاسی-
 
با پایان مهلت تبلیغات انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به علت شهادت آیت‌الله رئیسی یک سال زودتر از موعد مقرر خود، در 8 تیرماه 1403 برگزار خواهد شد.
این انتخابات در موقعیتی خاص و برهه‌ای حساس از تاریخ جمهوری اسلامی ایران و در شرایطی که کشور پس از سال‌های ابتدائی دهه 60 دیگر تجربه فقدان رئیس‌جمهور و انتخابات زودهنگام را نداشت، به مرحله پایانی خود یعنی اخذ رای از ملت ایران در روز 8 تیر می‌رسد.
در این اثنا، در طی ماه‌های سپری شده از سال 1403، کشورمان با طراحی و اجرای عملیات وعده صادق علیه جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق، قدرت و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشیده و در چشم ملت‌های آزاده جهان جایگاه ویژه‌تری را یافته و به موازات دشمنان این ملت نیز مقهور قدرت و عظمت ایران اسلامی شدند. در ماه بعد گرچه شهادت ناگوار شهید رئیسی در سانحه سقوط بالگرد در حین خدمت به ملت‌، داغی عظیم و ابدی را بر سینه ایرانیان که عاشقانه رئیس‌جمهور خدمتگزارشان رو دوست داشتند نهاد ولی تشییع باشکوه شهید رئیسی و دیگر شهدای خدمت این اقتدار و جلوه قدرت ایران را تقویت کرد.
گرچه دشمنان ملت ایران امید کاذبی را به بحران در کشور و خلل در امور داخلی ایران در دوره پس از شهادت شهید جمهور داشتند ولی حادثه ناگوار سقوط بالگرد و شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان خللی علی‌رغم غمی جانکاه، به واسطه استحکام نظام و ساختار کشور، کوچک‌ترین خللی را در چهل روزی که از این حادثه ناگوار می‌گذرد به کشور وارد نساخت. اکنون در 8 تیرماه ملت ایران با حضور پرشمار و پرشکوه خود که مهم‌ترین تاکید همیشگی و اخیر رهبر معظم انقلاب بود. ضلع سوم مثلث شکوه، عظمت و اقتدار ایران را به نمایش خواهد گذاشت. در همین راستا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای، به کرات اصل اساسی مشارکت ملت ایران را مهم‌ترین هدف انتخابات معرفی کرده و حتی افرادی را که از نظام احساس نارضایتی و دلخوری دارند را هم به شرکت در انتخابات که ضامن اصلی امنیت و پیشرفت کشور است تشویق می‌کنند.
رئیس‌جمهور اصلح در سال 1403 
در نگاه رهبری چه ویژگی‌هایی دارد
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در سخنرانی روز عید غدیر‌، در بیان شاخص‌های رئیس‌جمهور اصلح، عناوین و صفاتی همچون اعتقاد قلبی به مبانی انقلاب، توانایی و کارآمد بودن در کارها، کار کردن بدون شناختن شب و روز، به‌کارگیری همه ظرفیت‌های کشور، توان و نشاط انجام کار داشتن، استفاده از عناصر و همکاران خوب، چشم نداشتن به خارج از مرزها، آویزان قدرت‌های دنیا نبودن به‌کار بردند. در همین راستا رای به هرکدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی و دستاورد‌ها و اقتدار ایران در زمان جمهوری اسلامی به شمار آمده و در مقطعی که دشمن به خیال خام خود سودای دور جدید فشار را بر ملت ایران در سر دارد، این خدعه را در نطفه خفه خواهد کرد.
حکمرانی اسلامی و ایرانی شهید رئیسی باید الگوی دولت جدید باشد
نتایج انتخابات هرچه باشد، از فردای آن روز رئیس‌جمهور منتخب باید بدون هیچ بهانه‌ای و بدون هیچ اغماضی راه و روش حکمرانی اسلامی و ایرانی که نمود بارز آن در شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی نمایان بود را ادامه داده و بازسازی عقب‌ماندگی کشور که بخش مهمی از آن در دولت سیزدهم شهید رئیسی پیگیری شد را با قدرت ادامه دهد و بر طبق سخنان رهبر معظم انقلاب علاوه ‌بر 
ارتباط هوشمندانه مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت با دنیا، هیچ امید واهی و وابستگی به خارج از مرزها و کرشمه‌های ابرقدرت‌های شرقی و غربی 
نداشته باشد.
شهید رئیسی با تکیه بر همین ویژگی‌ها در طی مدت کوتاه 3 ساله ریاست جمهوری‌اش بدون هیچ وابستگی به شرق و غرب و بدون امید واهی به مرحمت بیگانگان، سیاست خارجی ایران و اقتصاد ایران را در مسیر رشد و پیشرفت قرار داد، به جبهه جدید قدرت جهانی در بریکس و شانگهای پیوست و در کنار آن مذاکرات با غرب بر سر برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را در موازات با پیشرفت‌های علمی در این حوزه ادامه داد.
رئیسی نشان داد که هم زبان دنیا را بلد بود، هم راه‌ و ‌رسم کشورداری را به خوبی می‌دانست و هم معتقد بود می‌توان بدون اتکا به هیچ عامل خارجی، کشوری که پر از آوارهای سوءمدیریت مسئولان دهه 90 بود را بازسازی کرد.