kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۷۵
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱

#  پرسه ـ در ـ فضای ـ مجـازی

 
 
منصفانه مقایسه کنیم
 احسان صالحی: «روحانی مدعی شده آمارهای ۳ سال اول دولتش بهتر از ۳سال اول دولت شهید رئیسی است. اگرچه حتی در آن مقایسه هم برخی آمارها کاملاً‌ متفاوت از قرائت اوست؛ اما برای مقایسه واقعی باید آمار ۳ سال آخر دولت او با ۳ سال اخیر مقایسه شود تا معلوم شود شهید رئیسی، کشور را از قعر چه دره‌هایی بالا کشید.»
روزهای مهم برای نامزدها
 روح الله جمعه‌ای: «تجربه چنین انتخابات‌هایی نشان داده که نباید چندان به نظرسنجی‌ها توجه داشت. به وضوح تکانه‌هایی در زیر پوست فضای انتخاباتی احساس می‌شود که ظرفیت انفجاری حماسی دارد و می‌تواند حتی دور اول نتیجه را مشخص کند. این روزها برای کمپین کاندیداهای اصلی بسیار مهم است.»
کسی روحانی را گردن نمی‌گیرد!
 حسام الدین برومند با انتشار این تصویر و با اشاره به تیتر صفحه یک روزنامه سازندگی نوشت: «امتداد خاتمی، روحانی بود و امتداد روحانی را کسی گردن نمی‌گیرد...»
 سیدپویان حسین پور هم نوشت: «روزنامه‌های اصلاح‌طلب، امروز تلاش کردند تا پزشکیان را امتداد خاتمی معرفی کرده و او را از انتساب به دولت روحانی فراری دهند! این به آن معناست که خود نیز می‌دانند که در ۸ سال دولت روحانی، چه بلایی سر مردم و کشور آوردند و حالا باید در جاده‌ گردن‌نگیری برانند!»
تلاش بی‌فایده اصلاحات
 مهدی قاسم‌زاده: «اینکه سعی دارند جناب پزشکیان را امتداد خاتمی معرفی کنند، به خاطر غیرقابل دفاع و فاجعه‌بار بودن عملکرد ۸ ساله روحانی است اما کاش دقت می‌کردند که اولاً آنها روحانی را نیز امتداد دولت خاتمی می‌خواندند و درثانی خاتمی اگر عملکرد خوبی داشت نباید شاهد رأی آوردن احمدی‌نژاد بعد از او می‌بودیم!»
زندگی زیر خاک نمی‌ماند
 محمد صرفی با انتشار این تصویر نوشت: «دخترک فلسطینی در لباس عروسی که از زیر آواره‌های شهر خان یونس در غزه پیدا کرده و پوشیده است. زندگی بالاخره از جایی بیرون می‌زند. حتی از زیر آوار ساختمان‌هایی که با بمبهای چند تنی با خاک یکسان شده‌ باشند...»
شرارت‌های آخرالزمانی
 کاربری با انتشار این تصاویر نوشت: «در سال 1981 فیلم،
Mad Max the Road Warrior منتشر شد. شرورهای آخرالزمانی آن‌قدر شرور بودند که زندانیان را به عنوان سپر انسانی به جلوی اتومبیل خود می‌بستند. این امر دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌رسید تا اینکه امروز ارتش اسرائیل در حال انجام این کار مشاهده شد.»
 کاربر دیگری هم نوشت: «اینجا غزه نیست، اینجا کرانه باختریه، اینجا هیچ نیروی حماس و تونل حماسی نیست اما حرومیای اشغالگر یه فلسطینی زخمی رو اینجوری روی کاپوت ماشین بستن! بله فقط یک حرومی می‌تونه حامی این وحوش باشه!»