kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۵۷۳
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱
رئیس سازمان غذا و دارو:

تولید شیرخشک در کشور رکورد زد

 
 
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان تولید شیرخشک رگولار(معمولی) در اردیبهشت رکورد را شکست و از مرز ۶ میلیون قوطی گذشت.
به گزارش سازمان غذا و دارو، سیدحیدر محمدی با اشاره به اینکه میزان تولید شیرخشک در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ از متوسط تولید در ماه‌های گذشته پیشی گرفت، اظهار داشت: با تلاش‌های شبانه‌روزی دست‌اندرکاران صنعت شیرخشک میزان تولید شیرخشک رگولار در اردیبهشت از مرز ۶ میلیون قوطی گذشت، این در حالی است که تولید در ماه‌های گذشته به طور متوسط پنج میلیون و 600 هزار قوطی بوده است.
وی با بیان اینکه آمارها نشان‌دهنده رشد ۳۵ درصدی تولید شیرخشک در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین است، افزود: با نظارت و بازرسی‌های صورت گرفته توسط بازرسان معاونت‌های غذا و دارو مبنی بر عدم دپوی شیرخشک در کارخانه‌های تولیدی شاهد توزیع حداکثری شیرخشک در ماه ابتدای سال ۱۴۰۳ هستیم. همچنین ذخایر استراتژیک شیرخشک کوپنی در سراسر کشور به ۳ ماه رسیده است.
کشف بیش از ۳ هزار قوطی شیر خشک
در بندر انزلی
فرمانده انتظامی بندر انزلی از کشف بیش از سه هزار قوطی شیر خشک احتکار شده در بازرسی از یک داروخانه در این شهرستان خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ امیر وهاب‌زاده گفت: به دنبال گزارش دریافتی مبنی بر احتکار شیر خشک در یک داروخانه در حاشیه این شهر، مأموران پلیس امنیت عمومی پس از انجام تحقیقات همه‌جانبه و اطمینان از صحت موضوع به همراه نماینده شبکه بهداشت به آدرس محل مورد نظر اعزام شدند.
وهاب‌زاده از کشف سه هزار و ۳۰۲ قوطی انواع شیر خشک ایرانی و خارجی احتکار شده در بازرسی از این داروخانه خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش کالا‌های کشف شده را چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کردند. در این رابطه متهم ۵۸ ساله پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.