kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۸۷
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵

کیهان و خوانندگان

 
 
*رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند اصل حضور مردم در انتخابات، حتّی از انتخاب اصلح هم مهم‌تر است؛ اگرچه انتخاب اصلح هم بسیار اهمیت دارد. بررسی نتایج نظرسنجی‌های به‌دست آمده خوشبختانه گویای آن است که به احتمال زیاد مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو عدد ۵۰ درصد را پشت سر خواهد گذاشت. جا دارد پیشاپیش به دلیل این حماسه بزرگ که دفع‌کننده بسیاری از تهدیدات است، در مقابل خدای مهربان سجده شکر به جا آورد.
جرجانی
*‌ دوسال بود مردم ایران، نه حرفی از اف‌ای تی اف و نه از سی اف تی می‌شنیدند و نه پیگیر پالرمو و فصل هفتم و شورای حکام و... بودند چون می‌دیدند کشور بدون برجام با تدبیر رئیسی شهیدمان با آرامش و قدرت و عزت روز به روز به سوی ثبات و بهبود بیشتر پیش می‌رود. ولی باز دوباره صدای پای غربگرایان کدخدا‌پرست شنیده می‌شود تا همه چیز را به لبخند کدخدا گره بزنند و زندگی را مثل سال‌های شوم دهه 90برای این مردم سخت کنند.
جعفری- اصفهان
* رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) درباره ویژگی‌های شهید رئیسی گفتند ایشان نصاب جدیدی را در باب خدمتگزاری به ملّت ایجاد کرد.دلیل آن این است که دولت شهید رئیسی توانست میزان خدمتگزاری را هم در حوزه داخل و هم در حوزه خارج از کشور افزایش دهد و در سخت‌ترین شرایط اقتصادی در حجم خدمت‌رسانی به مردم رکورد جدیدی را ثبت کند که بازگرداندن نزدیک به 10 هزار کارخانه به خط تولید و بیمه رایگان بیش از 6 میلیون نفر از قشر ضعیف جامعه از آن جمله است. 
خاکشور
*شهید رئیسی نه تنها تراز خدمتگزاری را بالا برد؛ بلکه تراز مسئولان نظام را نیز ارتقا داد. به همین دلیل در وضعیت فعلی، مردم انتظار دارند رئیس‌جمهور آینده ضمن رعایت اخلاق، برنامه‌ای جامع برای رفع مشکلات آنها داشته باشد و در راستای تحقق برنامه‌هایش جهاد کند.
گنجی
* آقای پزشکیان گفتند دولت سوم روحانی نیستم پس چرا در گفت‌وگوی سیاسی دکتر ظریف وزیر امور خارجه ضعیف دولت قبل را در کنار خود نشاند تا او هم در مقابل مردمی که سالها از بی‌تدبیری دولت روحانی عذاب کشیدند‌، بگوید دولت روحانی کشور را سرفراز کرد؟!
فرهادی
* ‏به دولت خدمتگزار سیزدهم به ویژه شهید رئیسی عزیز در مناظرات جفا می‌شود و درخصوص مسکن و کاهش تورم تهمت می‌زنند. شایسته است از دولت کسی برای پاسخگویی دعوت شود تا به شهدای خدمت جفا نشود.
فارمی- یزد
* مدت 32 سال کشور در دست اصلاح‌طلبان بوده است و امروز به جای پاسخگویی به عملکرد خود طی این مدت، که در برخی موارد باید محاکمه شوند متأسفانه طلبکار هم شده‌اند!
حسینی- کرمان
* آقای ظریف جن و انس می‌دانند که برجام دست پخت شما و روحانی و لاریجانی بود. لطفا بیش از این دروغ تحویل مردم ندهید و کارنامه سراسر خسارت‌بارتان را طور دیگر به نمایش نگذارید!
سعیدی 
*پزشکیان نامزد اصلاح‌طلبان گفته است در زمانی که وزیر بودم در لواسان ۱۰ هکتار زمین می‌دادند و می‌گفتند این زمین‌ها آینده دارد ولی هیچ‌وقت سهمی نگرفتم. الان هم جایی سهمیه ندارم. سؤال اینجاست شما که یکی از شعارهایت مبارزه با فساد است چرا همان موقع که وزیر خاتمی بودید و دیدید که از سفره بیت‌المال به وزرا تعارف می‌کردند فریاد ممنوعیت و ممانعت از ویژه‌خواری سر ندادید؟
کلهر
*روزنامه اقتصادی دمارکر که یک رسانه عبری زبان است گزارش کرده بعد از آغاز جنگ غزه (عملیات طوفان‌الاقصی) فرار صهیونیست‌ها به خارج از سرزمین‌های اشغالی و اقامت دائم در یونان به شدت افزایش یافته و هزاران خانواده اسرائیلی اکنون یونان را به عنوان پناهگاه موقت یا دائم خود برگزیده‌اند. بنابراین اسرائیل هرگز به قبل از عملیات طوفان‌الاقصی برنخواهد گشت و باید غزل خداحافظی را بخواند.
شهبازی
*ایستادگی و مقاومت مردم و حماس، ارتش رژیم صهیونیستی را در میدان و دولت نتانیاهو و بایدن را بین افکار عمومی و نهادهای بین‌المللی با شکست روبه‌رو کرده است. این وضعیت را مقایسه کنید با 57 سال قبل که در آن، ارتش صهیونیست در جریان جنگ شش روزه، طی یک حمله غافلگیرکننده به سه ارتش بزرگ عربی (مصر، سوریه و اردن) شکست سختی بر آنها تحمیل کرد.با ادامه این وضعیت روزهای سخت‌تری در انتظار صهیونیست‌ها خواهد بود.
فخرالدینی
 *برنامه‌ای که سیما در این انتخابات تدارک دیده معمولا درطول یک‌سال انجام می‌شد درحالی که در این دوره کمتر از یک ماه کار بزرگی تدارک دیده شد. پس می‌توان کار یکساله را در کمتر از یک ماه انجام داد!
شیخ‌الاسلام
*سردار دل‌ها شهید سلیمانی چه زیبا گفته‌اند که انسان در هر ارتقایی و ارتفاعی که پیدا می‌کند، چه منصبی باشد چه مسئولیتی، اگر در آن انکسار و خودشکستگی وجود نداشته باشد این تکبر و غرور و نخوت و طاغوت درست می‌کند. در طول انقلاب شاهد سقوط چنین افرادی بودیم که موجب شد از قطار انقلاب پیاده شده و سر از نا‌کجا‌آباد در بیاورند.
دانشور
* یکجانبه‌گرایی آمریکا نه تنها جهان را با بن‌بست مواجه کرده، بلکه حتی قادر به حل و فصل مشکلات خود این کشور نیز نیست. اکنون طبیعی است که قدرت‌های نو‌ظهور در جهان به سمت چندجانبه‌گرایی که راه‌حل‌های روشن و مشخص برای حل مشکلات و معضلات جهانی دارد خواهند رفت.
توانگر
* استعفای سه عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی آن هم در میانه جنگ و در حالی که اسرائیل به هیچ هدفی نرسیده است، نشان می‌دهد که شکاف در جامعه صهیونیستی و سیاست‌های آن بسیار عمیق‌تر از چیزی است که دیده می‌شود و حتی تلاش برای ارائه یک تصویر ساختگی از پیروزی با آزادی 4 اسیر صهیونیست به ضرب کشتار وحشیانه صدها زن وکودک فلسطینی در جبالیا هم نتوانست این اختلافات و شکاف‌ها را پنهان کند.
زرینکوب
* نکته بسیار مهم در استفاده از ربات همستر کامبت گمان نادرستی است که به همه کاربران (۱۲۰ میلیون) القا می‌شود سود هنگفتی اختصاص داده می‌شود. این در حالی است که بر فرض محقق شدن اهداف گفته شده، سود مورد نظر به اندازه‌ای نیست که بتواند همه کاربران را پوشش دهد و اگر هم باشد به اندازه بسیار ناچیزی خواهد بود و صرفاً سرشبکه‌های اصلی را تأمین خواهد کرد و عموم کاربران را شامل نمی‌شود.
عبدالرشیدی
* اگرچه انتخابات عرصه تعیین سرنوشت است و رأی‌دهندگان باید به گزینه اصلح رأی بدهند، اما نباید انتظار داشت که فرد منتخب بتواند مشکلات را به صورت آنی حل کند. واقعیت آن است که نمی‌توان مشکلاتی را که در طول سال‌های متمادی شکل گرفته و عوامل متعددی در تداوم آنها دخیل است، یک شبه حل کرد؛ حل مشکلات نیازمند کار کارشناسی دقیق و مستمر و مجاهدانه است.
قاسمی
*انتخاب اصلح به این معنا نیست که فرد منتخب ما از هر جهت اصلح باشد. چرا که نمی‌توان انتظار داشت نامزدها به صورت ۱۰۰ درصدی و کامل دارای شرایط اصلحیت باشند. انتخابات، عرصه یک رقابت در دنیای واقعی و انتخاب میان امکان‌های موجود است و هر فرد منتخبی، در کنار نقاط قوت و مثبتی که دارد، طبیعی است که نقاط ضعفی هم دارد.
روحبخش