kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰
تلاش ما پرداخت بموقع اعتبارات است

هاشمی: برنامه‌ برون‌مرزی باید پیوست فرهنگی داشته باشد

 
 
 
وزیر ورزش و جوانان گفت: از سال گذشته تلاش شده به بهترین شکل ممکن، اعتبارات تخصیصی به فدراسیون‌ها پرداخت شود، به طوری‌که اکثر فدراسیون‌ها به طور میانگین تا هشتاد درصد اعتبارات‌شان افزایش داشته است.
کیومرث ‌هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه شفافیت امور باید سرلوحه کار فدراسیون‌ها قرار بگیرد، گفت: در وزارت ورزش اعتقاد داریم، شفافیت سرلوحه کار است. از ابتدا اعلام کردیم هرکسی که سرپرست فدراسیون می‌شود نمی‌تواند، کاندیدا شود هرچند این موضوع در هیچ کجای اساسنامه ذکر نشده، اما به دنبال شفافیت و اعتمادسازی بودیم و متعاقباً رضایت خانواده ورزش را نیز درپی داشت.
وی با تأکید بر ایجاد فضای رقابتی سالم در مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی، اظهار داشت: بی‌تردید هر کاندیدایی برای رسیدن به ریاست فدراسیون رایزنی‌هایی را انجام می‌دهد، این ذات انتخابات است بنابراین بعد از برگزاری مجامع انتخاباتی باید گذشته فراموش شود و فقط به نفع فدراسیون و ورزشکاران قدم برداشت. در این راستا صداقت حرف اول را می‌زند و اگر صداقت داشته باشید جامعه ورزش به شما اعتماد می‌کند.
هاشمی پرهیز از باندبازی و گروه‌گرایی و اقدامات سیاسی را مورد تأکید قرار داد و خطاب به حاضران گفت: ضمن بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها از هر آن چیزی که باعث رشد و تقویت فدراسیون می‌شود، بهره‌مند شوید.
وزیر ورزش و جوانان همچنین استفاده بهینه از تخصیص‌های مالی به فدراسیون‌های ورزشی را مورد توجه قرار داد و گفت: اعتباری که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌دهد یک کمک است، در کنار این موضوع فدراسیون می‌تواند درآمدزایی کند و هزینه‌های خود را پرداخت کند، در اساسنامه فدراسیون‌ها این موضوع آمده است که عزیزان‌مان می‌بایست درخصوص افزایش توان مالی خود تلاش کنند.
وی با اشاره به نقش حاکمیتی فدراسیون‌های ورزشی این نکته را متذکر شد که در اعزام‌ها دقت نظر لازم صورت گرفته و چنانچه تصمیم به حضور تیمی در یک رویداد بین‌المللی بود به بهترین شکل، اعتبارات تخصیصی، هزینه شود.هاشمی اجرای برنامه‌های فرهنگی در کنار ورزش را از اولویت برنامه‌ای و اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست و افزود: تفاوت ما با سایر کشور نگاه ویژه به مسائل فرهنگی و اخلاقی است، بنابراین می‌بایست تمامی برنامه‌های برون‌مرزی پیوست فرهنگی داشته باشد.
وی با تأکید بر کنترل و مدیریت هزینه‌ها، شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و گفت: از سال گذشته تلاش شده به بهترین شکل ممکن، اعتبارات تخصیصی به فدراسیون‌ها پرداخت شود، به طوری‌که با تفاهم‌نامه‌ای که با فدراسیون‌ها انجام داده‌ایم، اکثر فدراسیون‌ها به صورت میانگین تا هشتاد درصد اعتباراتشان افزایش داشته است.