kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
فعالیت درمانی بیمارستان تا رفع اشکالات متوقف است

عزل مدیر بیمارستان قائم(عج) رشت و بازداشت 4 نفر در رابطه با حریق مرگبار

 
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ارائه خدمات درمانی در بیمارستان قائم(عج) رشت که بامداد سه‌شنبه دچار حریق شده بود تا رفع اشکالات متوقف شده‌ است.
محمدتقی آشوبی روز چهارشنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط این بیمارستان در پی حریق، در حال حاضر فعالیت درمانی آن را متوقف کرده‌ایم تا اقدامات لازم برای رفع اشکالات پیش آمده ناشی از حریق انجام شود.
آشوبی افزود: در پی بروز حریق و شرایط نامطلوب ایجاد شده در بیمارستان قائم(عج) رشت، نمی‌توان این مرکز درمانی را فعال کرد باید پس از رفع مشکلات مربوط به برق و سایر موارد و ارتقای سطح ایمنی بخش‌های مربوطه، بیمارستان فعال شود.
وی ادامه داد: تمام تلاش‌مان را برای رفع مشکلات بیمارستان قائم(عج) به منظور برگشت سریع‌تر به چرخه درمان به کار گرفته‌ایم.
رئیس کل دادگستری گیلان نیز گفت: در رابطه با حادثه آتش‌سوزی بیمارستان قائم(عج) رشت تاکنون چهار نفر بازداشت شده‌اند، ضمن آنکه با توجه به گزارش آتش‌نشانی احتمال افزایش تعداد بازداشتی نیز وجود دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی افزود: علت حادثه از سوی سازمان آتش‌نشانی در دست بررسی است ضمن آنکه با توجه به فوت تعدادی از بیماران، پزشکی قانونی استان در حال بررسی علت دقیق فوت آنان است.
وی با بیان اینکه تا روشن شدن همه ابعاد موضوع نباید پیش‌داوری کنیم، ادامه داد: ابعاد این حادثه پس از اعلام گزارش سازمان آتش‌نشانی و بخش‌های مربوطه، به اطلاع مردم خواهد رسید.
رئیس کل دادگستری گیلان همچنین از تعیین قاضی ویژه برای پیگیری حادثه بعد از دستور رئیس محترم قوه قضائیه خبر داد.
مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار شد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست‌جمهوری که برای بررسی ابعاد حادثه حریق در بیمارستان خصوصی قائم رشت به گیلان رفته است، دیروز در جمع خبرنگاران گفت: از شامگاه سه‌شنبه که به دستور سرپرست ریاست‌جمهوری وارد استان شده‌ام از بیماران بیمارستان قائم منتقل‌شده به سایر مراکز درمانی عیادت کردم و صبح چهارشنبه نیز چند نشست کارشناسی از جمله جلسه شورای تامین در زمینه بررسی دقیق ابعاد این حادثه تشکیل شد.
محمود حسینی‌پور با اشاره به پیگیری و بررسی زوایای مختلف این حادثه در نشست شورای تامین استان افزود: دستگاه‌های مختلف نسبت به ارائه گزارش اقدام کردند که در این گزارش‌ها به طور مشخص قصور برخی از افراد مشخص شده است.
حسینی‌پور ادامه داد: در بیمارستان قائم(عج) رشت، کوتاهی مدیریت بیمارستان به طور کامل مشهود است که در این راستا تصمیم به برکناری مدیر آن گرفته شد، ضمن اینکه در حوزه نظارتی هم ترک فعل‌هایی بوده که طی گفت‌و‌گویی که با استاندار گیلان داشتم، برخی از مدیران عزل خواهند شد.
وی با بیان اینکه کار کارشناسی در زمینه ریشه‌یابی علت این حادثه توسط دادستان گیلان پیگیری می‌شود، گفت: در این نشست‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف، تصمیماتی گرفته شده و بر این اساس به طور قاطع و جدی با همه عواملی که ترک فعل داشته و در حوزه‌های نظارتی وظایف‌شان را انجام نداده‌اند، برابر قانون برخورد خواهد شد.
معاون امور مجلس رئیس‌جمهور ابزار امیدواری کرد: با این اقدامات، بازسازی و فعالیت دوباره بیمارستان قائم(عج) رشت با مدیر جدید و مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی به سرعت از سر گرفته شود و این مرکز درمانی فعال شود.