kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۴۳
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲

ناکامی و شکست سنگین گروهک تروریستی در مرزهای جنوب‌شرق کشور

 
 
فرمانده مرزبانی انتظامی گفت: اعضای گروهک تروریستی که به منظور اقدامات خرابکارانه قصد ورود به کشور از منطقه مرزی سراوان را داشتند، با هوشیاری مرزبانان فراجا با ضربه و شکست سنگین مواجه شدند.
به گزارش ایرنا از پلیس مرزبانی کشور، سردار احمدعلی گودرزی اظهار داشت: مرزبانان دلاور استان سیستان و بلوچستان مستقر در نوار مرزی شهرستان سراوان، با اشراف و تسلط اطلاعاتی و رصد لحظه‌ای مرز؛ متوجه تحرک تعدادی از اعضای گروهک تروریستی برای ورود به مرز و انجام اقدامات خرابکارانه در داخل کشور شدند.
گودرزی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی مرزبانی فراجا با آمادگی عملیاتی و رزمی اعضای گروهک تروریستی را قبل از ورود به داخل کشور غافلگیر کردند، افزود: این تیم تروریستی قصد داشت از دو منطقه به صورت همزمان وارد کشور شود که با هوشیاری و آتش سنگین غیورمردان مرزبانی طی دو عملیات جداگانه با شکست مواجه و ضربه سنگین بر پیکره آنان وارد شد.
وی ادامه داد: دو نفر از اعضای این گروهک به هلاکت رسیدند و یک نفر از آنان نیز دستگیر شد.
فرمانده پلیس مرزبانی با بیان اینکه یک نفر از اعضای دستگیرشده در اعترافات خود عنوان داشته عضو گروهک تروریستی انصارالفرقان بوده است، گفت: از این گروهک تروریستی مقادیر قابل‌توجهی مواد منفجره، سلاح و مهمات، تعدادی فتیله انفجاری و چندین دستگاه بی‌سیم کشف شد.
گفتنی است، شامگاه ۲۵ خرداد نیز مرزبانان سیستان و بلوچستان در منطقه سراوان با گروهک تروریستی در مرزهای جنوب‌شرق درگیر شدند و بر اثر آتش سنگین مرزداران تعدادی از اعضای این گروهک تروریستی زخمی و با متواری شدن از ورود آنها به کشور ممانعت شد، همچنین مقادیر قابل‌توجهی مواد منفجره و سایر ملزومات از آنها کشف شد.