kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۴۱
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
چین

افزایش تلفات سیل

 
 
 
باران‌های سیل‌آسای روزهای اخیر در جنوب چین باعث رانش زمین و جاری شدن سیل شدید شده و علاوه‌بر خسارات قابل ملاحظه، تلفاتی نیز برجای گذاشته است.
به گزارش ایسنا، منابع داخلی با به‌روزرسانی شمار تلفات این حادثه تاکنون از فوت ۱۳ تن و مفقود شدن ۱۵ نفر دیگر خبر داده‌اند.
خبرگزاری دولتی شینهوا گزارش داد بارندگی‌های ادامه‌دار از روز یکشنبه در میژو، استان گوانگدونگ ویرانی به بار آورده است. بر اساس این گزارش، تا روز دوشنبه ۵ نفر جان‌باختند و ۱۵ نفر مفقود هستند.
ویدیوی منتشرشده توسط تلویزیون مرکزی چین جاده‌های فروریخته و مناطق وسیعی که آب‌های گل‌آلود به آنجا نفوذ کرده و دچار آب گرفتگی شده‌اند را نشان می‌دهد. این ویدیوها همچنین نجات افراد با قایق را نشان می‌دهد.
رانش زمین همچنین به فوجیان استان همسایه نیز آسیب رساند. خبرگزاری شینهوا گفت تا روز سه‌شنبه مرگ ۸ نفر در آنجا تایید شده است. همچنین گزارش شده است که چندین نفر نیز مفقود شده‌اند.
مقامات محلی به تلاش‌های امداد و نجات سرعت بخشیده‌اند. کار بازسازی نیز در حال انجام است زیرا باران شدید به زیرساخت‌ها از جمله برق، ارتباطات و سایر تاسیسات آسیب وارد کرده است.