kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۳۰۲
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۸

افشای جنایات انگلیس این بار در کنیا نظامیان انگلیسی پس از تجاوز می‌کُشتند!

 

شبکه خبری «سی.ان.ان» ابعاد فجیع جنایات سربازان ارتش انگلیس در زمان اجرای ماموریت آموزشی در چند دهه گذشته در کشور کنیا و تجاوز به زنان این کشور آفریقایی و به قتل رساندن آنها را فاش کرده است.
«سی.ان.ان » در گزارش خود از ابعاد تکان دهنده این رسوایی اخلاقی نوشته است: سربازان انگلیسی در ضمن شرکت در ماموریت آموزشی که از چند دهه پیش در کنیا به اجرا در آمد به هزاران زن در این کشور حوزه شرق آفریقا تجاوز کرده‌اند و ده‌ها کودک نیز از این متجاوزان بر جای مانده است. در گزارش «سی.ن.ان» تصریح شده است همچنان در نتیجه این تجاوزات سربازان انگلیسی، کودکان چندنژادی در روستاهای دورافتاده در مرکز کنیا در حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال شهر نایروبی، جایی که محل اجرای ماموریت «واحد آموزش ارتش انگلیس» برای آموزش به سربازانش بود، زاده می‌شوند. برآورد شده است که دست کم ۶۹ کودک در نتیجه تجاوزات جنسی سربازان بریتانیایی به دنیا آمده‌اند.
 به گزارش ایسنا به نقل از سی.ان.ان، کودکان نامشروع بر جای مانده از این سربازان انگلیسی هیچ حمایتی از سوی پدران خود که بعد از اتمام ماموریتشان به خانه برگشتند دریافت نکرده و ارتباطی با آنها ندارند و همسایگانشان نیز آنها را طرد می‌کنند.
وبگاه «راشاتودی» نیز درباره این رسوایی اخلاقی نظامیان انگلیسی در کنیا نوشته است: سوابق جنایات ارتکابی از سوی سربازان بریتانیایی در کنیا از جمله تجاوز جنسی و قتل، به دهه ۱۹۵۰ برمی‌گردد. یک پرونده مربوط به زن ۲۱ ساله‌ای است که در سال ۲۰۱۲ مشاهده شد با سربازان انگلیسی وارد هتلی شده و پس از آن ناپدید شد و مدتی بعد جسد این زن در یک مخزن فاضلاب کشف شد. سربازی که توسط دیگر سربازان به عنوان قاتل شناسایی شد هرگز محاکمه نشد.
 بر اساس این گزارش وزارت دفاع انگلیس در سال ۲۰۰۷ شکایت ۲۱۸۷ زن کنیایی از بابت تجاوز جنسی به خود توسط انگلیسی‌ها را رد و ادعا کرد «اسناد و مدارک معتبری در حمایت از هیچ یک از اتهامات وجود ندارد» بازرسان وابسته به دژبانی ارتش انگلیس مدعی شدند بخش عمده اسناد و مدارکی که کنیایی‌ها ارائه کردند ساختگی هستند.
به گزارش سی.ان.ان، مقام‌های بریتانیایی هیچ‌گونه آزمایش دی.ان.ای از هیچ یک از کودکان چند نژادی که زاده قربانیان تجاوز جنسی سربازان ارتش بریتانیا در کنیا بودند به عمل نیاوردند. 
چند تن از روستاییان کنیایی در سال ۲۰۰۹ به کمیسیون «حقیقت، عدالت و آشتی» کنیا شهادت دادند زمانی که به کارهای روزانه خودشان مشغول بودند طعمه سربازان انگلیسی شدند. سربازان ارتش انگلیس همچنین متهم به تجاوز دسته جمعی به ۳۰ زن شده‌اند که در بسیای از موارد آنها را با تهدید چاقو قربانی تجاوز کردند. این کمیسیون مدتی بعد ادعا کرد دولت نایروبی پرونده‌های شکایت قربانیان را گم کرده است.