kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۲۶۴
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۹
ایتالیا

غرق شدن ۲ قایق پناهجویان با ۱۱ کشته و ده‌ها ناپدیددر پی غرق شدن دو قایق حامل پناهجویان در سواحل جنوبی ایتالیا دست‌کم ۱۱ نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر نیز ناپدید شده‌اند.
به گزارش ایسنا، مقامات گارد ساحلی ایتالیا و آژانس‌های سازمان ملل روز دوشنبه ضمن تایید این مطلب اعلام کردند بیش از ۶۰ نفر از سرنشینان دو قایق حادثه دیده که در میان آنها ۲۶ کودک نیز بوده‌اند، مفقود شده‌اند.
یک گروه امدادرسان آلمانی که کشتی امدادی «نادیر» را مدیریت می‌کند در همین ارتباط اعلام کرد ۵۱ نفر را از یک قایق چوبی در حال غرق شدن نجات داده است.
به گزارش یورونیوز، این قایق از لیبی حرکت کرده و حامل پناهجویانی از سوریه، مصر، پاکستان و بنگلادش بوده است.
به گفته این منابع، دومین قایق غرق شده حوالی ۲۰۰ کیلومتری شرق منطقه کالابریای ایتالیا دچار حادثه شد؛ این قایق از ترکیه به راه افتاده بود و در پی این حادثه آتش‌ گرفت و واژگون شد.
آژانس‌ها می‌گویند ۶۴ نفر در دریا مفقود شده‌اند، در حالی که
۱۱ نفر توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات یافته و به همراه جسد یک زن به ساحل منتقل شدند.یکی از کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز می‌گوید از بازماندگان شنیده است دست کم ۶۶ نفر از سرنشینان قایق از جمله
۲۶ کودک مفقود شده‌اند.
وی افزود: به نظر می‌رسد کل خانواده‌هایی که از افغانستان راهی این سفر شده بودند، جان خود را از دست داده‌اند. آنها هشت روز پیش از ترکیه حرکت کرده و به مدت سه یا چهار روز در آب گرفتار بوده‌اند.