kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۲۴۷
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
باقری در تماس تلفنی با وزیر خارجه امارات: 

کشورهای اسلامی برای توقف جنگ غزه تمامی ابزارهای در دسترس را به کار گیرند

سرپرست وزارت امور خارجه گفت: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف سریع‌تر نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و کمک‌رسانی به مردم مظلوم این منطقه تمامی ابزارهای در دسترس را به ‌کار گیرند. 
علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی شیخ عبدالله بن‌زاید آل‌نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی پیرامون موضوعات مورد علاقه طرفین و آخرین تحولات غزه رایزنی کرد.
سرپرست وزارت امور خارجه با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت امارات متحده عربی، با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه و فلسطین بیان کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف سریع‌تر نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و کمک‌رسانی به مردم مظلوم این منطقه تمامی ابزارهای در دسترس را به ‌کار گیرند.
شیخ عبدالله بن‌زاید آل‌نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی ضمن تبریک متقابل عید قربان به دولت و ملت ایران، مجددا شهادت دکتر رئیسی، رئیس‌جمهور و دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه را تسلیت گفت.
شیخ عبدالله بن‌زاید آل‌نهیان با اشاره به نشست اردن پیرامون موضوع فلسطین، ارسال کمک‌های بشردوستانه و اقدامات مؤثر برای توقف حملات رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: امارات در تلاش برای توقف جنگ و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه همه تلاش خود را انجام می‌دهد و این موضوع وظیفه انسانی ماست.
تاکید باقری بر اقدام مشترک 
کشورهای اسلامی برای فشار بر توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان
علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه در تماسی تلفنی امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان درباره همکاری‌های دوجانبه و آخرین وضعیت جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در این باریکه گفت‌وگو کرد.
باقری با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران در کمک به افغانستان برای گذر از چالش‌ها و پیشرفت هر چه بیشتر این کشور، بر آمادگی ایران برای همکاری با افغانستان در زمینه‌های مختلف و تداوم کمک به مردم افغانستان تاکید 
کرد.
وی همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ابتکار حقوقی آفریقای جنوبی در شکایت از این رژیم نزد دادگاه لاهه و اقدام شماری از کشورهای جهان از جمله کشورهای آمریکای لاتین در قطع رابطه دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی، بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی در فشار بر این رژیم برای توقف جنایاتش علیه فلسطینیان به ویژه در قالب سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.
سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک متقابل عید سعید قربان، به روابط خوب میان ایران و افغانستان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه بین تهران و کابل در زمینه‌های مختلف بیش از پیش گسترش یابد.
دیدار باقری و نماینده ویژه وزیر ‌خارجه روسیه
علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه با انتشار پیامی در شبکه ایکس نوشت: در ملاقات با ایگور خوایف نماینده ویژه وزیر ‌خارجه روسیه، با اشاره به آثار ثبات‌زدای حضور برخی بازیگران فرامنطقه‌ای در قفقاز، مواضع و ملاحظات ایران در مورد منطقه را تشریح کردم.
وی تصریح کرد: هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر ایران، روسیه و سایر دولت‌های منطقه برای حفظ صلح و ثبات در قفقاز ضروری 
است.