kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۱۴۶
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۷
با حضور معاون هماهنگ‌کننده ارتش و معاون علمی ریاست جمهوری

عملیات اجرائی بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش آغاز شد

 عملیات اجرائی پروژه بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش با حضور رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در منطقه پدافند هوائی شمال تهران کلنگ‌زنی شد.
 
 
 
 
آئین کلنگ‌زنی بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش روز شنبه با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش و روح‌الله دهقانی فیروز‌آبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در منطقه پدافند هوائی شمال تهران برگزار شد.
دریادار سیاری در این مراسم گفت: توسعه فناوری نیاز کشور و بر اساس منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) یک امر اجتناب‌ناپذیر است.
وی افزود: پایداری و تحکیم استقلال این کشور به مانند دوران دفاع مقدس نیازمند حضور جوانان نخبه‌ای است که با تلاش‌های ارزشمند خود در راستای رفع نیازمندی‌های این مرز و بوم و تولیدات داخلی صادقانه تلاش می‌‌کنند.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش، علم و فناوری را از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور و یکی از محورهای مهم در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دانست و اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح با محوریت وزارت دفاع به عنوان یک سازمان پژوهش‌محور و از ارکان تولید قدرت دفاعی کشور در راستای جامه عمل پوشاندن به منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) عمل می‌کنند.
دریادار سیاری با بیان اینکه کشور ما بدون گام برداشتن در جاده گسترش علم، دانش و فناوری امکان ندارد به نقطه مطلوب برسد، خاطرنشان کرد: امیدوارم با بهره‌برداری از این بوستان علمی و با تکیه بر توانمندی دانشمندان متعهد و متخصص داخلی به قدرت بازدارنده در تراز نظام تبدیل شویم و به نقطه مطلوب و اثرگذار در معادلات نظامی و سیاسی در سطح منطقه و فرامنطقه دست یابیم.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: آگاهی و واقف بودن به مسائل علم و فناوری، ارتش جمهوری اسلامی ایران را به یک سازمان فناور پایه تبدیل کرده و امید است که در این مسیر حرکت رو به رشدی داشته باشیم.
بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینی به مساحت ۶ هکتار در منطقه تهرانسر ساخته و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.