kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۱۳۸
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۷

رئیس انجمن سينمائي لبنان خواستار نمایش فیلم‌های ایرانی در لبنان شد (اخبار ادبی و هنری)

رئیس انجمن سینمایی کشور لبنان با قدردانی از برپایی جشنواره فیلم کوثر که به موضوع زنان می‌پردازد خواستار نمایش فیلم‌های سینمایی ایران در لبنان شد.
 
 
 
به گزارش امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، دکتر «صبحی سیف‌الدین» کارگردان سینما و رئیس انجمن هنرمندان سینما در لبنان، از برپایی جشنواره جهانی فیلم کوثر در ایران که به مسائل زنان در سینما می‌پردازد، تقدیر کرد و گفت: امروز به خاطر این ابتکار زیبا مفتخرم و از صمیم قلب به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد نمایش مستمر فیلم‌های سینمایی ایران در سینماهای لبنان باشیم. 
دکتر «سیف‌الدین» که ساخت 18 فیلم سینمایی کوتاه و مستند را در کارنامه کاری خود دارد با اشاره به نقش زنان در سینمای لبنان گفت: شاید من تنها کارگردانی در لبنان باشم که به نقش زنان در سینمای لبنان پرداختم اولین فیلمی که در سال 1974 کارگردانی کردم درباره مبارزه با عثمانی بود و استعمار فرانسه، و اشاره به جانفشانی زنان و مردانی که در کنار هم اسلحه به دست گرفتند تا سرزمین را از دست استعمارگران آزاد کنند.
وی با تأکید به برخی از مسائل و چالش‌های پیش روی سینمای زنان گفت: می‌خواهم با صداقت یک نکته مهم را بگویم: متأسفانه ما اطلاعات زیادی در مورد سینمای ایران نداریم و تصور می‌کنم اکنون زمینه‌های زیادی برای همکاری گسترده درخصوص تولید مشترک و اکران فیلم‌های سینمای ایران در لبنان وجود دارد و امیدوارم برگزاری جشنواره فیلم کوثر، فرصت مغتنمی برای شروع این همکاری باشد.
وی با تشکر و قدردانی از جشنواره جهانی فیلم کوثر برای برگزاری این رویداد سینمایی ویژه بانوان گفت: امروز به خاطر این اقدام زیبا مفتخرم. پرداختن و توجه به نقش زنان آن‌هم زنان مسلمان در سینما مهم است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. چرا که نقش واقعی زن را می‌توان در فیلم‌هایی که زن را نه به عنوان ابزار و کالا بلکه به عنوان یک مادر، همسر، یک فعال و مصلح اجتماعی و یک فرد تأثیرگذار در جامعه تصویر می‌کنند مشاهده کرد. از همین رو از نقش زنان در سینما حمایت می‌کنم و از صمیم قلب به شما بابت برگزاری این رویداد هنری مهم تبریک می‌گویم و در کنار شما هستم.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، از سوی «بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش» با همکاری شهرداری تهران، مؤسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان امور سینمایی‌، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران‌، تیر سال جاری با دبیری «ناصر باکیده» در تهران برگزار می‌شود.