kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۰۲۶
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۸
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

ممانعت از عضویت اسرائیل در کمیته معلولان سازمان ملل  الگویی درس‌آموز برای این رژیم بود

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رای منفی جامعه بین‌الملل به عضویت رژیم اسرائیل در کمیته حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل، آن را الگوی درس‌آموزی برای این رژیم دانست.
علی‌محمد قادری که برای شرکت در هفدهمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، حضور یافته است، درباره اهداف سفر خود به ایرنا گفت: این کنفرانس به جهت هم‌افزایی اجزای نوآور و مؤثر در حمایت از زیست‌بوم افراد دارای معلولیت تشکیل شد.
قادری افزود: سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران، رویکردهای دیدمانی و پارادایمی خود را درخصوص ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌های مادر، شتاب‌دهنده‌های توانبخشی مشتمل بر هوش مصنوعی، تکنولوژی زبان بدن برای نابینایان و مالکیت فردی و استعدادهای مرتبط به عنوان یک سازمان نسل نو در این کنفرانس بیان کرد.
وی ادامه داد: الحمدلله با تصویری که با وضوح بالا از خدمات سازمان بهزیستی و حمایت نظامی مقدس جمهوری اسلامی ایران از جامعه معلولین مطرح شد، اعلام کردیم که با بهره‌گیری از فناوری‌ها و هم‌راستایی استراتژیک کشورهای همسو با جمهوری اسلامی ایران، می‌توانیم تهدیدها را رفع و فرصت‌های جدیدی را ایجاد کنیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در نشست کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت، شاهد عدم عضویت این رژیم در کمیته حقوق معلولان سازمان ملل توسط جامعه بین‌المللی بودیم. این یک الگوی درس‌آموز برای این رژیم بود. ان‌شاءالله جامعه بین‌المللی موظف باشد قاطعانه نسبت به این موضوع عمل کند.
گفتنی است، انتخابات اعضای کمیته حقوق افراد دارای معلولیت روز سه‌شنبه به وقت محلی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد و نمایندگان کشورهای مختلف به بررسی و انتخاب اعضای جدید این کمیته پرداختند. در این انتخابات، رژیم اسرائیل که به عنوان کاندیدای عضویت در این کمیته معرفی شده بود، موفق به کسب آرای لازم نشد و در نهایت از ورود به کمیته حقوق افراد دارای معلولیت بازماند.