kayhan.ir

کد خبر: ۲۹۰۰۲۴
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۸
فرمانده انتظامی استان اعلام کرد

دستگیری و هلاکت ۱۲ عضو گروهک‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان از ابتدای سال تاکنون

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶ نفر از اعضای گروهک‌های تروریستی فعال در استان دستگیر شده و ۶ نفر هم به هلاکت رسیده‌اند.
به گزارش ایسنا، سردار دوستعلی جلیلیان روز پنجشنبه در نشست خبری در زاهدان اظهار داشت: سربازان و رزمندگان انتظامی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان با تلاش شبانه‌روزی امنیت قابل قبولی برای مردم به ارمغان آورده‌اند و از لحاظ آماری می‌توان استان سیستان و بلوچستان را جزو استان‌های امن کشور محسوب کرد.
جلیلیان افزود: از ابتدای سال تاکنون ۶ نفر از اعضای گروهک‌های ترویستی فعال در استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده و ۶ نفر هم به هلاکت رسیده‌اند که آخرین مورد آن دستگیری دو تروریست بود که در شهرستان ایرانشهر قصد انجام عملیات داشتند. همچنین ۶ باند قاچاق سلاح و مهمات متلاشی شدند که افزایش ۲۰درصدی نسبت به سه‌ماهه سال گذشته را شاهدیم.
وی خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه نخست سال جدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد ۱۳درصد کاهش جرائم، دو درصد افزایش دستگیری سارقین و پنج درصد افزایش کشفیات حاصله بودیم که باعث افزایش رضایتمندی مردم استان شده است.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این مدت ۲۷هزار و ۳۱ نفر متهم دستگیر شده‌اند، ۷۰۸ قبضه سلاح کشف و ۲۵ تن انواع موادمخدر کشف و ۶۴۷ نفر قاچاقچی‌های خرد و کلان دستگیر شده‌اند. همچنین ۶هزار و ۵۳ نفر معتاد متجاهر جمع‌آوری شده‌اند که ۱۲درصد آمار آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
جلیلیان گفت: ۲۹ نفر هم از اشرار مسلح توسط نیروی انتظامی در این استان دستگیر شدند.