kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۷۲۲
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۳

بازداشت ۳۰۰ سارق، مالخر و مواد فروش در پایتخت طی ۲۴ ساعت

 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری
۳۰۰ سارق، مالخر و موادفروش در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح کلانتری‌های پایتخت خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ علی قاسم‌پور در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح کلانتری‌های تهران بزرگ در روز ۱۹ خردادماه به اجرا درآمد و در جریان آن مأموران پلیس پیشگیری موفق به دستگیری ۱۷۰ سارق حرفه‌ای، ۱۰۰ فروشنده و قاچاقچی موادمخدر و ۳۰ فروشنده و تولید‌کننده مشروبات الکلی در سطح پایتخت شدند.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح تعداد ۵۳ دستگاه خودرو و ۲۷ دستگاه موتورسیکلت نیز توقیف و روانه پارکینگ شد، افزود:‌ در اجرای این طرح ۳۲ عدد تلفن همراه مسروقه و حدود یک کیلوگرم موادمخدر نیز کشف و ضبط شد.‌ برای متهمان دستگیرشده پرونده‌ای تشکیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اجرای طرح‌های مشابه برای ارتقای امنیت اجتماعی در پایتخت و دستگیری سارقان، مالخران و برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر در کلانتری‌های سطح تهران همچنان با قدرت و شدت بیشتری در سال ۱۴۰۳ تداوم خواهد داشت.
قاسم‌پور هدف از این طرح را ایجاد آرامش در محلات و مناطق مختلف شهر تهران عنوان کرد و از شهروندان خواست ضمن توجه به هشدارهای پلیسی، هرگونه اخبار در زمینه سرقت، فروشندگان موادمخدر و یا هرگونه موارد مشکوک و مظنون را در سطح پایتخت از طریق شماره ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند تا در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.