kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۵۶۳
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۷
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:

شهید رئیسی در ۱۰۱۷ روز خدمت ۳۲ هزار کلاس درس تحویل داد

 
 
 
 
 
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در ۱۰۱۷ روز خدمت عاشقانه خود به این کشور ۳۲هزار کلاس درس تحویل داد.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا خان‌محمدی در سفر به استان قزوین در جلسه مجمع خیرین اظهار کرد: قبل از دولت سیزدهم در حوزه نوسازی مدارس ۳۴۰۰میلیارد تومان آورده خیرین بود اما خوشبختانه در این دولت این رقم به ۱۱هزار و ۴۰۰میلیارد تومان رسید.
وی افزود: در حوزه افزایش تعهدات در دولت سیزدهم بی‌نظیر عمل شده است و باید بهترین اتاق ما دفتر مجمع باشد تا مجمع بتواند بهترین اقدامات را با همکاری مردم انجام دهد، همچنین مجمع باید برای همه تکالیف نهادی معلوم کند چرا که مسئله اصلی آموزش‌وپرورش نیست تمام صنوف باید سهم خود را نسبت به آموزش‌وپرورش ادا کنند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: شهید آیت‌الله رئیسی در ۱۰۱۷ روز خدمت عاشقانه خود به این کشور ۳۲هزار کلاس درس تحویل داد چراکه می‌دانست قله‌های موفقیت از راهروهای مدارس عبور می‌کند. هم‌اکنون ۸۳۰۰ طرح عمرانی آموزشی نیمه‌کاره در کشور وجود دارد و ۱۰۰هزار کلاس درس در کشور نیاز به مقاوم‌سازی دارد که تحقق این امر نیازمند ۱۵۰هزار میلیارد تومان اعتبار است.
خان‌محمدی گفت: سرانه متوسطه فضای آموزشی که آبان سال قبل به‌روزرسانی شد، ۵.۲۸ صدم متر مربع به ازای هر دانش‌آموز است؛ همچنین هم‌اکنون در کشور ۱۰۷۰ مدرسه کانکسی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم تا مهر امسال این مدارس را ساماندهی کنیم.