kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۴۳۲
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳
مخبر:

نقش کم‌نظیر شهید امیرعبداللهیان در تقویت روابط با همسایگان


سرپرست ریاست‌جمهوری گفت: شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پرکار ما بود که در مدت زمان خدمت، اثری کم‌نظیر در تقویت روابط کشورمان با همسایگان، ثبات منطقه، گسترش توان جبهه مقاومت و رسوایی رژیم کودک‌کش صهیونیستی داشت.
محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری با حضور در منزل خانواده شهید امیرعبداللهیان ضمن تبریک و تسلیت به‌مناسبت شهادت وزیر امور خارجه فقید گفت: اگرچه امروز جای این شهدا میان ما خالی است، اما شهادت عزت ابدی بود که به ‌سبب مجاهدت‌های این عزیزان روزی آنها شد و از این جهت باید به حال‌شان غبطه خورد.
وی، شهید امیرعبداللهیان را دیپلماتی انقلابی دانست که در قریب به یکهزار روز سکانداری دستگاه سیاست خارجی با مشی میدان‌داری و انقلابی‌گری نه‌تنها برای تقویت روابط ایران با کشورهای شرق و غرب دنیا کوشید بلکه توانست ثبات را به منطقه هدیه کند و مورد ستایش بسیاری از سیاستمداران منطقه و جهان قرار گیرد.
سرپرست ریاست‌جمهوری افزود: در ماه‌های اخیر که جهان نظاره‌گر جنایات صهیونیست‌های کودک‌کش بود، شهید امیرعبداللهیان با مجاهدت‌های شبانه‌روزی، اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی علیه رژیم اشغالگر قدس ایجاد کرد که این اتفاق تیشه‌ای محکم بر ریشه غاصبین قدس زد.
مخبر همچنین با تأکید بر نقش ممتاز شهید امیرعبداللهیان در دولت، حرفه‌ای‌گری در کار، فروتنی، بلندنظری و توجه لحظه به لحظه به اوامر ولی‌امر مسلمین جهان را از ویژگی‌های شخصیتی وزیر امور خارجه شهید دانست که حتی منتقدان و مخالفان وی نیز بر آن صحه می‌گذارند.
وی در پایان تأکید کرد: مسیر روشن شهید امیرعبداللهیان با تربیت نسلی که در دستگاه دیپلماسی راه او را سرلوحه خود قرار دادند، ادامه خواهد داشت و یقیناً ثمره مجاهدت‌های او روزی با آزادی قدس شریف برای جهانیان نمایان خواهد شد.