kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۳۱۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶

پاداش ویژه فدراسیون وزنه‌برداری برای مدال‌آوران المپیک

 
 
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از پاداش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی به وزنه‌بردارانی که در المپیک مدال طلا بگیرند خبر داد.
سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به پاداش ویژه فدراسیون برای مدال‌آوران المپیک گفت: وزنه‌بردارانی که در المپیک پاریس موفق به کسب مدال طلا شوند؛ از سوی فدراسیون وزنه‌برداری پاداش یک میلیارد و نیمی به آن‌ها تعلق می‌گیرد؛ نقره و برنز المپیک ۷۰۰ و ۵۰۰ میلیون پاداش دریافت خواهند کرد. البته این موضوع باید مورد تأیید هیئت‌رئیسه فدراسیون هم قرار بگیرد. 
وی با اشاره به اینکه کمیته ملی المپیک و شخص آقای خسروی‌وفا به ما خیلی لطف و عنایت دارند و بودجه ما را چند برابر کردند، گفت: ما قدرشناس همه این حمایت‌ها هستیم. اما در بحث تصمیمات هیئت اجرائی انتقادهایی نسبت به آن داریم که امیدوارم حل و فصل شود. از اعضای هیئت اجرائی انتظار زیادی داریم چرا که اکثر آن‌ها به ورزش آگاه هستند و انتظار تصمیم معقول داریم. رفته‌رفته نزدیک به المپیک و با افزایش تعداد سهمیه ورزشکاران دردسر این موضوع بیشتر خواهد شد.
انوشیروانی در مورد بودجه‌ای که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به وزنه‌برداری اختصاص دادند، گفت: قرار است یکشنبه تفاهم‌نامه با وزارت ورزش امضا کنیم و عدد بودجه آن‌جا مشخص خواهد شد. اما کمیته ملی المپیک نزدیک ۲۰ میلیارد تومان برای ما درنظر گرفته است. برآورد هزینه ما در سال جاری، ۱۶۵ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته به دلیل تجهیزات و زیرساخت‌ها و اعزام‌ها رشد صددرصدی داشته است. عمده این هزینه‌ها را از طریق اسپانسر هم تأمین می‌کنیم اما اعتقادمان بر این است که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به وزنه‌برداری داشته باشند. من از آقای وزیر تشکر می‌کنم که درصد مبلغ بودجه فدراسیون وزنه‌برداری را نسبت به سایر فدراسیون‌ها افزایش دادند اما باز هم همان مبلغ خیلی کم است و این رشته باید حتماً جز رشته‌هایی باشد که بالاترین مبلغ را دریافت می‌کند. ما در مسیر روزهای خوب وزنه‌برداری هستیم و به آن نزدیک هستیم. در این مسیر باید همه نگاه‌ها به این رشته عوض شود و ما را بهتر ببینند.