kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۲۹۱
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۹
قالیباف در نطق پیش از دستور:

دولت‌ها جلوی ماشین کشتار رژیم صهیونیستی را بگیرند

 

رئیس ‌مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در رفح، گفت: دولت‌های جهان به‌ویژه دولت‌های اسلامی باید تعارف‌های دیپلماتیک را کنار بگذارند و با تمام توان از حیثیت بشریت دفاع کنند.
محمدباقر قالیباف، رئیس‌ مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز پنجشنبه مجلس اظهار کرد: امروز چشم جهانیان به رفح است. آوارگان بی‌پناه که جز چادرهای پارچه‌ای مانع و دفاع دیگری ندارند توسط بی‌رحم‌ترین موجودات روی زمین یعنی جنایتکاران صهیونیست بمباران می‌شوند. به گزارش مهر، وی ادامه داد: تصاویر چادرهای آتش گرفته و کودکان سوخته در رفح قلب مردم جهان را به درد آورده است و تحمل آنان را به پایان رسانده است. دولت‌های جهان به‌ویژه دولت‌های اسلامی باید تعارفات و ملاحظات دیپلماتیک را کنار گذشته و با تمام توان از حیثیت بشریت دفاع کنند، بی‌عملی در برابر این جنایت جنگی بشر را به دوران توحش سوق می‌دهد. رئیس ‌مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز نه فقط فلسطین و غزه و رفح بلکه دستاوردهای تمدن انسانی در مرز تهدید است. صدای کودکان آتش گرفته در رفح سند شکست بشریت برای دفاع از حقوق بدیهی انسان‌ها و نماد بی‌توجهی دولت‌ها به انسانی‌ترین عواطف ملت‌های خود است. وی تاکید کرد: تقابل رژیم صهیونیستی با مردم بی‌دفاع فلسطین نه یک تقابل سیاسی بلکه در اصل، تقابل توحش قرن ۲۱ با انسانیت بی‌دفاع است. رژیم صهیونیستی نه فقط کودکان فلسطینی را بلکه روح و جان تمام مردم جهان را آتش زده است. دولت‌ها باید همسو با ملت‌های خود سمت درست تاریخ بایستند و جلوی این ماشین کشتار را بگیرند و اجازه ندهند چند جنایتکار صهیونیست تمدن بشری را به سخره بگیرند.
قالیباف گفت: دولت آمریکا در این میان بزرگ‌ترین حامی رژیم صهیونیستی و بانی تمام این جنایت‌ها است. مجتمع نظامی و صنعتی در آمریکا اراده خود را بر مردم و دانشجویان آزادیخواه آمریکایی تحمیل کرده است و اجازه نمی‌دهد مردم جهان مانع ادامه کشتار در غزه شوند.
وی بیان کرد: توحش صهیونیستی باید به هر قیمتی متوقف شود و ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در این راه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست و تا آخرین لحظه با افتخار در کنار مردم مظلوم و کودکان بی‌پناه فلسطینی خواهد ایستاد.
اعتبارنامه همه منتخبان مجلس دوازدهم تصویب شد
بررسی گزارش شعب پانزده‌گانه در مورد اعتبارنامه ۲۹۰ منتخب مجلس دوازدهم در دستور کار جلسه علنی روز پنجشنبه مجلس قرار داشت و سخنگوهای هر شعبه گزارش شعب را به صورت جداگانه قرائت کردند. پس از قرائت گزارش شعب درباره تأیید اعتبارنامه‌ها، محمدباقر قالیباف، رئیس ‌مجلس شورای اسلامی تصویب اعتبارنامه منتخبان را در صحن مجلس اعلام کرد تا فعالیت نمایندگان مجلس دوازدهم رسمیت یابد.
پاپی‌زاده جایگزین رنجبرزاده در هیئت‌رئیسه مجلس شد
در پی اعتراض تعدادی از منتخبین مردم در مجلس دوازدهم به آرای نواب رئیس در ترکیب هیئت‌رئیسه، با دستور قالیباف بازشماری آرای انتخابات هیئت‌رئیسه از جمله دبیران با حضور نمایندگان شمارش‌کننده آرا، رئیس مرکز حراست قوه مقننه و‌ دو عضو هیئت‌رئیسه سنی مجلس به عنوان برگزار کنندگان انتخابات هیئت‌رئیسه انجام شد.‌ به گزارش فارس، پس از بازشماری مجدد آرا در ترکیب نواب رئیس و‌ نظّار هیئت‌رئیسه تغییری ایجاد نشد اما در انتخابات دبیران هیئت‌رئیسه، تعداد آرای اکبر رنجبرزاده و عباس پاپی‌زاده برابر شد. بر این اساس با قرعه‌کشی که عصر چهارشنبه با حضور نمایندگان شمارش‌کننده، نایب‌رئیس اول مجلس و رئیس مرکز حراست قوه مقننه برگزار شد، عباس پاپی‌زاده دبیر هیئت‌رئیسه اجلاسیه اول مجلس دوازدهم شد. بنا بر این بر اساس بازشماری صورت گرفته روح‌الله متفکر آزاد، احمد نادری، مجتبی بخشی‌پور، محمد رشیدی، مجتبی یوسفی و عباس پاپی‌زاده به‌ عنوان دبیران هیئت‌رئیسه انتخاب شدند.