kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۲۷۶
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۶
دیدار رئیس‌جمهور سوریه با سرپرست ریاست جمهوری

مخبر: دولت در مسیر شهید رئیسی در حرکت است اسد: ایران در بحران‌ها آبدیده شده‌ است

 

 سرپرست ریاست جمهوری ایران در دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به شهادت رئیس‌جمهور گفت: با وجود چنین ضایعه بزرگی جمهوری اسلامی ایران همچنان مقتدرانه به حرکت خود ادامه داده است.
بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه که به منظور ابراز تسلیت شهادت رئیس‌جمهور فقید و هیئت همراه ایشان به دولت و ملت ایران، به کشورمان سفر کرده بود، پیش از ظهر پنجشنبه با محمد مخبر سرپرست مقام ریاست جمهوری ایران دیدار کرد. سرپرست ریاست جمهوری ایران در این دیدار، ضمن تشکر از ابراز همدردی و همبستگی دولت و ملت سوریه با مردم ایران، استحکام ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران و مهم‌تر از آن هدایت‌های مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را از عوامل اصلی عبور بی‌خطر کشور از مقطع حساس و سخت شهادت جمعی از بهترین خدمتگزاران مردم دانست.
  مخبر: توطئه دشمن برای ضربه به محور مقاومت 
و روابط دوستانه ایران و سوریه شکست خورده است
مخبر با اشاره به میزبانی کشور از بیش از ۶۰ هیئت خارجی که برای ادای احترام به شهید رئیسی و همراهان ایشان به ایران سفر کرده بودند و همچنین آغاز به کار بدون تاخیر دور جدید مجالس خبرگان و شورای اسلامی ایران در ایام پس از شهادت رئیس‌جمهور فقید، تصریح کرد: با وجود چنین ضایعه بزرگی جمهوری اسلامی ایران همچنان مقتدرانه به حرکت خود ادامه داده و دولت نیز در همان مدار و مسیری که شهید آیت‌الله رئیسی تعیین کرده بود، در حال حرکت است و اداره امور کشور بدون هیچ خللی به پیش می‌رود.
سرپرست ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به راهبرد اساسی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سوریه در حمایت از جریان مقاومت، توطئه دشمن برای ضربه زدن به محور مقاومت و نیز روابط دوستانه ایران و سوریه را شکست خورده دانست و افزود: اوج این شکست امروز در غزه رقم خورده است، جایی که رژیم جنایتکار صهیونیستی با وجود برخورداری از پشتیبانی کامل چندین قدرت بزرگ جهانی، در برابر رزمندگان جریان مقاومت ناکام مانده و به هیچ یک از اهدافش دست نیافته است.
 تقویت و تعمیق روابط منطقه‌ای و بین‌المللی ایران 
از دستاوردهای رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه شهید
مخبر در بخش دیگری از سخنانش گسترش، تقویت و تعمیق روابط منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران را از دستاوردهای رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز تعاملات گسترده ایران با کشورهای اسلامی، همسایه و همسو و نیز قدرت‌ها و کشورهایی که مخالف یکجانبه‌گرایی هستند، معادلات قدرت در دنیا را تغییر داده است.
سرپرست ریاست جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت فعال شدن بخش‌های خصوصی دو کشور برای گسترش همکاری‌های اقتصادی فی‌مابین، بر سرعت بخشیدن به روند اجرای توافقات میان دو کشور، به‌ویژه توافقاتی که در سفر شهید رئیسی به سوریه حاصل شد، تاکید کرد.
  بشار اسد: روابط ایران و سوریه راهبردی 
و متکی بر اصول تغییرناپذیر است
بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن تسلیت مجدد حادثه بزرگ شهادت رئیس‌جمهور و جمعی از مسئولان کشورمان به دولت، ملت و خانواده این شهدا اظهار کرد: اگرچه از دست دادن فردی همچون آیت‌الله رئیسی بسیار سخت و غیرقابل جبران است، اما، شهادت چنین افراد ارزشمندی نیز، مایه آثار و برکات فراوانی خواهد بود.
رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود برخورداری از شخصیت‌های بزرگ، نظامی متکی بر ارکان‌ها و ساختار اداری منسجم و نه افراد است، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۴ سال گذشته در مواجهه با بحران‌های عظیم، آبدیده و مستحکم شده و توطئه‌های دشمن یا رخدادهای تلخ اینچنینی نه امروز و نه در آینده نمی‌تواند خللی در آن ایجاد کند.
به گزارش مشرق، بشار اسد با اشاره به عظمت حضور حماسی مردم در تشییع شهدای خدمت تاکید کرد که روابط ایران و سوریه راهبردی و متکی بر اصول تغییرناپذیر است.