kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۹۲۶۸
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۲
سخنگوی صنعت برق خبر داد

افزایش ۶۰۰۰ مگاواتی مصرف برق با آغاز دوره گرما

 

سخنگوی صنعت برق گفت: با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ۶۰۰۰ مگاواتی 
را نشان می‌دهد.
«مصطفی رجبی مشهدی» در گفت‌وگو با تلویزیون اظهار داشت: با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ۶۰۰۰ مگاواتی و رشد ۱۱ درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد.
وی افزود: در راستای مصرف بهینه برق و اجرای برنامه‌های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه‌ای به نام «با انرژی» را از نیمه اردیبهشت‌ماه آغاز نموده که تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، راه‌اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیز راهکارهای مصرف درست برق به مردم آموزش داده می‌شود.
رجبی مشهدی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن Ba-energy.ir در جریان این پویش قرار بگیرند، گفت: در کنار جوایز گسترده‌ای که برای تقدیر از فعالان این پویش در نظر گرفته شده، محتواهای متنوعی برای آموزش راهکارهای مصرف بهینه برق در وب اپلیکیشن «با انرژی» قرار گرفته است.
او مشارکت مردم در تامین برق پایدار از طریق آموزش و فرهنگسازی و بهره‌گیری فعالانه در طرح را از مهم‌ترین اهداف پویش «با انرژی» عنوان کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود با اجرای پویش «با انرژی»، شاهد کاهش ١٥ مگاواتی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم که این کار با استفاده از راهکارهای ارائه شده در وب اپلیکیشن Ba-energy.ir به راحتی قابل انجام است.
مدیرعامل توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی صرفه‌جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می‌دهند، خبر داد. رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.
وی از معرفی نخستین دور برندگان مشارکت‌کننده این پویش در تیرماه خبر داد و با بیان اینکه مشترکان می‌توانند از طریق نصب برنامه کاربردی با انرژی یا مراجعه به وب اپلیکیشن Ba-energy.ir و ثبت شناسه قبض برق خود، مشارکت در این پویش را آغاز کنند، تصریح کرد: تنها با چند راهکار ساده مانند قرار دادن درجه کولر روی عدد 24 و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف برق می‌توانند شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند.
این مسئول درخصوص نحوه نصب اپلیکیشن با انرژی نیز گفت: این برنامه کاربردی در آدرس اینترنتی ba-energy.ir 
قابل دسترسی و نصب است و امکاناتی مانند شبیه‌ساز مصرف، نحوه محاسبه تعرفه‌های برق، باشگاه مشتریان و... برای مشارکت‌کنندگان در این برنامه قرار گرفته است که می‌تواند هموطنان را در اجرای برنامه‌های مصرف بهینه برق کمک کند.
به گزارش ایرنا، گرچه هنوز در فصل بهار قرار داریم؛ اما افزایش دمای هوا این روزها در اکثر مناطق کشور نوید ورود تعداد بیشتری از وسایل سرمایشی را می‌دهد.
با ورود تعداد بیشتری از وسایل سرمایشی میزان مصرف برق هم از روز سه‌شنبه روند افزایشی به خود گرفت و در این روز بیش از ۶۰ هزار مگاوات برق مصرف شد.
امسال هم وزارت نیرو باهدف تأمین برق پایدار برای مشترکان، برنامه‌های مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف را تدوین کرده است.
این برنامه در بخش مصارف خانگی با اختصاص پاداش و جوایزی به تعداد ۸۰ میلیون قرار است به روند بهینه‌سازی مصرف کمک کند. شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق هم امسال در همین راستا برای تشویق مشترکان به مدیریت مصرف، پویشی به نام «باانرژی» راه‌اندازی کرده است.