kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۸۷۰
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

قیام مردم در تشییع شهدا نشان داد ملت ایران به شعارهای انقلاب وفادار است

حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح شنبه در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت، کار برای مردم و خدمت به مردم و مردمی بودن را بارزترین ویژگی این شهدا برشمردند و گفتند: مرحوم شهید آقای رئیسی شب و روز نمی‌شناخت و به معنای واقعی کلمه خستگی‌ناپذیر بود.
رهبر انقلاب اسلامی با تسلیت به خانواده‌های این شهدا، مرحوم شهید آقای امیرعبداللهیان را نیز خستگی‌ناپذیر خواندند و افزودند: شرح خدمات و تلاش‌های آقای رئیسی و آقای امیرعبداللهیان در جبهه داخلی و در جبهه خارجی یک داستان طولانی و مفصل است.
  مرحوم آل‌هاشم نماز جمعه را از یک عمل عبادی صِرف به یک عمل جامع عبادی، معنوی، خدماتی 
و مردمی تبدیل کرد
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، یکی از نکات برجسته درباره مرحوم شهید آل‌هاشم را تغییر معنای نماز جمعه خواندند و خاطرنشان کردند: مرحوم آل‌هاشم از زمانی که به امامت جمعه تبریز منصوب شد این نماز را از یک عمل عبادی صِرف به یک عمل جامع عبادی، معنوی، خدماتی و مردمی تبدیل کرد.  ایشان کار و تلاش برای مردم را از ویژگی‌های ممتاز شهید موسوی و شهید رحمتی و شهدای کادر پرواز دانستند و تاکید کردند: همین روحیات و ویژگی‌ها باعث شد که خداوند آنها را مایه سرافرازی ملت ایران قرار دهد.
  تشییع باشکوه شهدا 
نشان داد که ملت ایران زنده است
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حرکت و قیام مردم در تشییع این شهدا در تبریز، قم، تهران، شهرری، بیرجند، مشهد، مراغه، زنجان و نجف‌آباد گفتند: این تشییع باشکوه نشان داد که ملت ایران زنده است.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای به تبلیغات و ادعای دشمنان مبنی بر جدایی مردم از جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: این حادثه، در مقابل دیدگان جهانیان و در عمل ثابت کرد که ملت ایران به رئیس‌جمهور و کسانی که مظهر شعارهای انقلاب بودند چه دلبستگی و وفاداری دارند.
  همه دنیا آقای رئیسی را 
به عنوان رئیس‌جمهور انقلاب می‌شناختند
ایشان مرحوم آقای رئیسی را مظهر شعارهای انقلاب خواندند و تاکید کردند: آقای رئیسی از همان ابتدا که وارد تبلیغات انتخابات شد، بر روی شعارهای انقلاب و سخنان امام تکیه کرد و همه دنیا ایشان را به عنوان رئیس‌جمهور انقلاب می‌شناختند.
  معنای حمایت مردم از آقای رئیسی 
حمایت از شعارهای انقلاب است
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وقتی مردم این‌گونه با عظمت از این مرد حمایت و تجلیل می‌کنند، معنایش حمایت از شعارهای انقلاب است.