kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۶۹۴
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰

معافیت رانندگان تاکسی از پرداخت مالیات عملکرد ۱۴۰۲

 
 
بر اساس جدول مالیات عملکرد صاحبان مشاغل خودرویی در سال ۱۴۰۲ میزان مالیات رانندگان تاکسی مشخص شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، جدول مالیات عملکرد صاحبان مشاغل خودرویی در سال 1402 توسط رئیس کل سازمان امور مالیاتی به ادارات کل امور مالیاتی کشور ابلاغ شد.
بر اساس این جدول مالیات خودرو اول از نوع تاکسی سواری، ون و خودروهای مشابه مدل 1402  صفر و مالیات خودروهای بعدی حدود یک میلیون 700 هزار تومان اعلام شده است.
همچنین، بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، مودیانی که تا روز دوشنبه مورخ (1403/3/20) نسبت به ارسال فهرست حقوق‌بگیران خود و پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات آن برای حقوق و مزایای فروردین ماه سال ۱۴۰۳ که تاریخ تخصیص یا پرداخت آن اقدام کنند از امکان بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره‌مند می‌شوند.
با عنایت به تغییرات سامانه دریافت فهرست حقوق و دستمزد در اجرای مقررات بند (ث) تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و به منظور تکریم مودیان مالیاتی و فراهم نمودن زمینه اجرای صحیح تکالیف قانونی برای آنها، بنابراین اختیار حاصل از مفاد ماده (۱۹۱) قانون مالیات‌های مستقیم مقرر می‌دارد.
ادارات امور مالیاتی موظفند در مورد مو دیانی که تا پایان روز دوشنبه مورخ 1403/3/20 نسبت به ارسال فهرست حقوق بگیران خود و پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات آن برای حقوق و مزایای فروردین ماه سال ۱۴۰۳ که تاریخ تخصیص یا پرداخت آن تا پایان (1403/1/31) بوده است اقدام نمایند امکان برخورداری صددرصدی بخشودگی جرایم موضوع مواد (۱۹۷) و (۱۹۹) قانون مالیات‌های مستقیم تا تاریخ مذکور را فراهم کنند.